Dariusz Legutowski (PO): Prezydent Kubicki zrezygnował z pieniędzy UE na modernizację amfiteatru (WIDEO)

Czy w zielonogórskim amfiteatrze zobaczymy jeszcze kiedyś imprezy na taką skalę? Fot. Facebook/@Amfiteatrzostaje

Dlaczego prezydent Kubicki zrezygnował z 16 milionów zł na rewitalizację Wzgórz Piastowskich? Skąd pomysł na salę koncertowo-konferencyjną, która kosztować ma ponad 80 milionów? Większość mieszkańców chce pozostania i modernizacji amfiteatru – dlaczego prezydent nie słucha ich głosów?  O przyszłości amfiteatru im. Anny German w Zielonej Górze mówił w Rozmowie Dnia LCI miejski radny PO, Dariusz Legutowski.

Kontrola miejskich radnych PO wykazała, że nie 28 milionów, jak początkowo zakładano, a ponad 80 ma kosztować wybudowanie w miejscu obecnego amfiteatru sali koncertowo-konferencyjnej. Radny Legutowski mówi, że w tej kwocie projekt się nie zamknie, a dodatkowo, prawie rok temu, miasto zrezygnowało ze środków unijnych, za które można było rewitalizować nie tylko sam amfiteatr, ale całe tereny Wzgórz Piastowskich.

-Myślę, że to będzie dużo więcej niż to 81 milionów, niestety, ile – trudno powiedzieć, co tam się może przytrafić. Myślę, że za dużo czasu zostało stracone na niepotrzebne przepychanki, które miały miejsce. Można było wykorzystać środki z Unii Europejskiej. Już 3 lata temu – to był rok 2019, był podpisany wniosek o dofinansowanie rewitalizacji Wzgórz Piastowskich – 16 mln złotych. Okazuje się, że w październiku 2021 roku prezydent z tych pieniędzy zrezygnował. Kto w dzisiejszych czasach rezygnuje z takich pieniędzy? To moim zdaniem bezsensowne działanie.

Jak podkreśla Legutowski, radni Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta, wielokrotnie pytali o tę kwestię i odpowiedzi włodarzy miasta były dość zaskakujące.

-Wiele razy na sesji były tego typu pytania. Tłumaczył to pan zastępca prezydenta, że chcą przekierować te pieniądze na basen, wprost było to powiedziane, na kąpielisko w Ochli. Tylko nie wiem czy to się uda, bo tam były wskazane konkretne daty do kiedy to ma być wykonane. Jak to się skończy – trudno powiedzieć. Były pieniądze, więc trzeba było z tego korzystać, siąść do stołu, rozmawiać. Były chęci z każdej ze strony, była otwartość, niestety prezydent powtarza non-stop, że to radni PO powinni wybudować nowy amfiteatr, co jest bzdurą, bo prezydent jest organem władzy wykonawczej, to są jego własne zadania i on takie zadania musi wykonywać. On się tego podjął, został wybrany i to są jego obowiązki, a nie radnych.

Zielonogórski radny stwierdza z pełną powagą, że nie są to żarty i faktycznie, prezydent Kubicki sugeruje, iż to radni PO powinni własnymi rękoma i za własne pieniądze zmodernizować amfiteatr.

-Takie słyszymy teksty w mediach, nikt nie dopytuje o to, jak to sobie prezydent wyobraża. Po prostu prezydent myli rolę i non stop opowiada takie dziwne rzeczy w różnych mediach. Nikt tego nie prostuje i to tak już zostało zaakceptowane. Część ludzi się przyzwyczaiło do tego, nie reaguje, a my się staramy to prostować i mówić jak jest.

Cała rozmowa:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content