Dariusz Legutowski (PO): Prezydent Kubicki zrezygnował z pieniędzy UE na modernizację amfiteatru (WIDEO)

Czy w zielonogórskim amfiteatrze zobaczymy jeszcze kiedyś imprezy na taką skalę? Fot. Facebook/@Amfiteatrzostaje

Dlaczego prezydent Kubicki zrezygnował z 16 milionów zł na rewitalizację Wzgórz Piastowskich? Skąd pomysł na salę koncertowo-konferencyjną, która kosztować ma ponad 80 milionów? Większość mieszkańców chce pozostania i modernizacji amfiteatru – dlaczego prezydent nie słucha ich głosów?  O przyszłości amfiteatru im. Anny German w Zielonej Górze mówił w Rozmowie Dnia LCI miejski radny PO, Dariusz Legutowski.

Kontrola miejskich radnych PO wykazała, że nie 28 milionów, jak początkowo zakładano, a ponad 80 ma kosztować wybudowanie w miejscu obecnego amfiteatru sali koncertowo-konferencyjnej. Radny Legutowski mówi, że w tej kwocie projekt się nie zamknie, a dodatkowo, prawie rok temu, miasto zrezygnowało ze środków unijnych, za które można było rewitalizować nie tylko sam amfiteatr, ale całe tereny Wzgórz Piastowskich.

-Myślę, że to będzie dużo więcej niż to 81 milionów, niestety, ile – trudno powiedzieć, co tam się może przytrafić. Myślę, że za dużo czasu zostało stracone na niepotrzebne przepychanki, które miały miejsce. Można było wykorzystać środki z Unii Europejskiej. Już 3 lata temu – to był rok 2019, był podpisany wniosek o dofinansowanie rewitalizacji Wzgórz Piastowskich – 16 mln złotych. Okazuje się, że w październiku 2021 roku prezydent z tych pieniędzy zrezygnował. Kto w dzisiejszych czasach rezygnuje z takich pieniędzy? To moim zdaniem bezsensowne działanie.

Jak podkreśla Legutowski, radni Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta, wielokrotnie pytali o tę kwestię i odpowiedzi włodarzy miasta były dość zaskakujące.

-Wiele razy na sesji były tego typu pytania. Tłumaczył to pan zastępca prezydenta, że chcą przekierować te pieniądze na basen, wprost było to powiedziane, na kąpielisko w Ochli. Tylko nie wiem czy to się uda, bo tam były wskazane konkretne daty do kiedy to ma być wykonane. Jak to się skończy – trudno powiedzieć. Były pieniądze, więc trzeba było z tego korzystać, siąść do stołu, rozmawiać. Były chęci z każdej ze strony, była otwartość, niestety prezydent powtarza non-stop, że to radni PO powinni wybudować nowy amfiteatr, co jest bzdurą, bo prezydent jest organem władzy wykonawczej, to są jego własne zadania i on takie zadania musi wykonywać. On się tego podjął, został wybrany i to są jego obowiązki, a nie radnych.

Zielonogórski radny stwierdza z pełną powagą, że nie są to żarty i faktycznie, prezydent Kubicki sugeruje, iż to radni PO powinni własnymi rękoma i za własne pieniądze zmodernizować amfiteatr.

-Takie słyszymy teksty w mediach, nikt nie dopytuje o to, jak to sobie prezydent wyobraża. Po prostu prezydent myli rolę i non stop opowiada takie dziwne rzeczy w różnych mediach. Nikt tego nie prostuje i to tak już zostało zaakceptowane. Część ludzi się przyzwyczaiło do tego, nie reaguje, a my się staramy to prostować i mówić jak jest.

Cała rozmowa:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Czy Łagów doczeka się sali kinowej?

– Ta gmina zasługuje na taką inwestycję – mówi wicemarszałek Grzegorz Potęga zapraszając na 53. Lubuskie Lato Filmowe. – To paradoks, że tak wyjątkowe miejsce,

Prezydent Gorzowa Wlkp. z absolutorium (FOTO)

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki podczas sesji Rady Miasta 18 czerwca otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Miasta. Za udzieleniem absolutorium głosowało 17 radnych, czterech

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content