Zwierzyn lubuską stolicą rolnictwa (WIDEO)

Lubuskie Święto Plonów
Fot. www.lubuskie.pl
W najbliższą niedzielę (4 września) Zwierzyn zamieni się na jeden dzień w stolicę rolnictwa. W miejscowości odbędzie się Lubuskie Święto Plonów. Rolnicy, którzy w tym roku musieli mierzyć się z m.in. suszą, podziękują za zbiory i bezpieczną pracę.

Imprezę otworzy barwny korowód dożynkowy. Przespaceruje on ulicami Zwierzyny, aby dotrzeć do boiska „KS Pionier”. – Chcemy promować małe miejscowości i gminy. Tym razem padło na Zwierzyn. Liczymy, że Lubuszanie podziękują rolnikom za ich trud – mówi wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.

W programie imprezy nie zabraknie tradycyjnego konkursu wieńców. Z każdym rokiem Lubuszanie wykazują się na tym polu coraz większą kreatywnością, czego efektem są niepowtarzalne kompozycje. Muzyczną gwiazdą imprezy będzie Varius Manx i Kasi Stankiewicz.

– Jesteśmy gminą, która wcześniej nie doświadczyła imprezy tej rangi. Cieszy mnie, że zarząd województwa dostrzega Zwierzyn i naszą ciężką pracę. Chcemy, żeby Lubuszanie nas odwiedzili i zobaczyli, co mamy do zaoferowania – zachęca Karol Neumann, wójt Zwierzyna.

Dożynki rozpocznie msza o godz. 13:00, korowód zaplanowano na 14:30, a uroczyste otwarcie odbędzie się o godz. 15:00. Na koncert Varius Manx i Kasi Stankiewicz zapraszamy o godz. 20:00. Pomiędzy poszczególnymi atrakcjami dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach, a dorośli skosztować regionalnych produktów i potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.

Z możliwości współorganizacji imprezy bardzo cieszy się starostwo. – Większość powiatu to są grunty orne i łąki, większość mieszkańców zajmuje się rolnictwem. Bardzo dobrze się zdarzyło, że właśnie Zwierzyn jest gospodarzem, ponieważ Lubuszanie będą mogli zobaczyć, jak wygląda prawdziwe rolnictwo – przekonuje Bogusław Kierus, starosta powiatu strzelecko-drezdeneckiego.

W przyszłym roku Lubuskie Święto Plonów odbędzie się w Świebodzinie.

Plakat z programem Lubuskiego Święta Plonów

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

W ten weekend świętował Park Mużakowski

– Park Mużakowski to nasza perełka, ale też modelowy przykład polsko-niemieckiej współpracy – powiedział wicemarszałek lubuski Sebastian Ciemnoczołowski, wsiadając do pociągu zmierzającego w kierunku Łęknicy.

Więcej pieniędzy na nowe żłobki

Środki z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) pozwoliły obecnemu rządowi zwiększyć kwotę na program „Aktywny Maluch” aż o 1 mld zł. – W sumie mamy na

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content