Lepsze warunki do leczenia i nauki. Skorzystają gorzowianie (WIDEO) 

Mirosław Marcinkiewicz był gościem programu Region Północ. Fot. LCI
Nowy punkt pobrań w gorzowskim szpitalu, Pikniki Zdrowia, otwarcie Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu – tymi tematami zajęliśmy się w ostatnim wydaniu magazynu „Region Północ”. Gościem Katarzyny Kozińskiej był wiceprzewodniczący sejmiku województwa Mirosław Marcinkiewicz. Zapraszamy do oglądania.
Piknik Zdrowia w Przytocznej

W magazynie powiemy o Piknikach Zdrowia. Odbywały się przez  wakacje w cały regionie. Promowały zdrowy styl życia i profilaktykę. Ostatni zawitał do Przytocznej, gdzie pojawiliśmy się razem z naszą kamerą. Wydarzenie miało wyjątkowy charakter, ponieważ to jedna z ostatnich tego typu imprez w tym roku.

– Prowadzimy od wielu lat kampanię w zakresie profilaktyki. Promujemy wczesną diagnostykę, zdrowie, i zdrowy styl życia. Wydaje mi się, że działamy skutecznie, bo to mieszkańcy województwa lubuskiego są najbardziej aktywni w Polsce – mówiła podczas poprzednich pikników marszałek Elżbieta Anna Polak, która jest ich pomysłodawczynią.

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że każda złotówka wydana na profilaktykę szybko się zwraca. Dzięki wczesnemu diagnozowaniu łatwiej wyleczyć różne choroby, a często także uratować czyjeś życie. –  Badajmy się, wielokrotnie okazywało się, że jakieś słabsze wyniki, były okazją do gruntownego przebadania się. Pozwala to szybko zareagować na objawy i powrócić do zdrowia. Jako sejmik chętnie wspieramy takie inicjatywy – zachęca Mirosław Marcinkiewicz, wiceprzewodniczący sejmiku województwa.

W Przytocznej było nie tylko edukacyjnie, ale także wesoło, bo piknik połączono ze Świętem Pomidora. Było dużo zabawy, muzyki, tańca i smacznego jedzenia. Ostatni piknik odbędzie się 11 września w Janczewie.

Gorzowianie mogą korzystać z nowego punktu pobrań w szpitalu

W magazynie powiemy także o Szpitalu w Gorzowie Wlkp.. Lecznica zainwestowała w oddzielne budynki do wykonania badań laboratoryjnych. Nowy punkt pobrań już działa. – Zmieniliśmy lokalizację poczekalni, mamy większą oraz bardziej przyjazną przestrzeń.  Pacjent może spokojnie poczekać na wywołanie. – tłumaczy Beata Piekarska, kierowniczka Zakładu Diagnostyki Laboratoryjne WSzW w Gorzowie Wlkp.

Obecnie należy pobrać numerek i poczekać na wywołanie, a następnie podejść do stanowiska, gdzie wykonana zostanie niezbędna dokumentacja. – Jest to duże ułatwienie, pacjenci są raczej zadowoleni. Nie ma kolejek i kłótni, wszystko idzie sprawniej – zapewnia Barbara Pilch z Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej.

To kolejna inwestycja w gorzowskim szpitalu. Na modernizację oraz rozbudowę lecznicy wydano w ostatnich latach dziesiątki milionów złotych.

Coraz bliżej końca budowy CEZiB

Na koniec magazynu zamienimy kilka słów w kwestii Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie Wlkp. Od września na miejscu wystartują warsztaty oraz zajęcia. – Chcemy, aby uczniowie mogli cieszyć się nowymi maszynami oraz rozwijać swoje umiejętności w nowoczesnych pracowniach. One są duże, jasne, dobrze wyposażone. Są to maszyny, na których przyjdzie im pracować w przyszłości w firmach z konkretnych branż – cieszy się Magdalen Łabuza, dyrektorka CEZiB.

Szkolnictwo zawodowe od dawna promuje sejmik województwa lubuskiego. Chodzi nie tylko o słowa, ale także czyny. Samorząd województwa wsparł finansowo budowę centrum. – Świat się zmienia i musimy na to reagować. Super ważnym elementem tych zmian jest nasze wykształcenie, przystosowanie się do nowocześniejszej rzeczywistości. Cieszymy się, że możemy ze środków UE wspomóc budowę miejsca, gdzie młodzi ludzi w sposób profesjonalny zdobędą wykształcenie. To jest duża inwestycja – zapewnia Mirosław Marcinkiewicz

Więcej informacji w magazynie „Region Północ”, prowadzonym przez red. Katarzynę Kozińską z Lubuskiego Centrum Informacyjnego.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content