Pomóż naszym wygrać prestiżowy konkurs

Ratusz w Ośnie Lubuskim. Fot. Organizator konkursu
Sześć lubuskich obiektów wystartowało w wyścigu o tytuły „Modernizacji Roku” i “Budowy XXI wieku”. To konkurs promujący niebanalne realizacje architektoniczne i budowlane

Idea konkursu powstała 26 lat temu i chodziło o wypromowanie najciekawszych dokonań polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji. Dziś najwyższy laur, statuetka i tytuł „Modernizacja Roku” lub tytuł “Budowa XXI wieku” jest przedmiotem pożądania wielu, zarówno inwestorów, wykonawców, jak i projektantów modernizacji.

Kładka w Szprotawie. Fot. Organizator konkursu

Zasięg konkursu rośnie nieprzerwanie od 26 lat. Coraz większa liczba nadsyłanych zgłoszeń od kilkudziesięciu w roku 1999 po przez 520 w roku 2006, 420 w roku 2007, 621 w roku 2008, 703 w roku 2009, 803 w 2010, 823 w 2011, 922 w 2012 i liczba zgłoszeń nie spada, aż do teraz – świadczy to o tym jak korzystnie zmienia się nasze otoczenie, wzrasta troska o to co stanowi niezbywalną wartość naszego narodu i udowadnia nasz wkład w rozwój cywilizacji. Na wzór Ogólnopolskiego Konkursu inicjowane są lokalne konkursy miejskie, gminne promujące inicjatywy i dokonania lokalne.

Głosowanie – na stronie www.modernizacjaroku.org.pl – wystartowało 1 wrześnie o godz. 12.00. W wyścigu o laury wystawiliśmy reprezentację sześciu obiektów. To modernizacja Willi Wagenera i adaptacja na Dom Praktyk Twórczych w Kostrzynie nad Odrą, czterokondygnacyjne centrum magazynowo-dystrybucyjne Panattoni BTS w Chociulach, budowa żłobka i przedszkola w Kłodawie, budowa budynku biurowego Nadleśnictwa Sulechów, remont elewacji zabytkowego ratusza miejskiego w Ośnie Lubuskim, pierwsza na świecie upcyklingowa kładka na łopacie turbiny wiatrowej w Szprotawie.

Willa w Kostrzynie. Fot. Organizator konkursu

Głosowanie zakończy się 28 września podczas Gali Wręczenia Nagród w Zamku Królewskim. Najważniejsze zasady: można oddać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail na obiekt w województwie, po podaniu adresu e-mail, imienia i nazwiska na adres e-mail przyjdzie link do potwierdzenia głosu, głosy aktualizują się co godzinę.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content