Tomasz Sroczyński: Sport w Zielonej Górze stoi na wysokim poziomie (WIDEO)

Mężczyzna w sportowej bluzie
W Zielonej Górze stworzył się fajny klimat dla piłki nożnej i – mówi Tomasz Sroczyński
Ludzie są pod wielkim wrażeniem, kiedy słyszą, ile drużyn piłkarskich ma Zielona Góra. Falubaz jest już jedną nogą w żużlowej ekstralidze – twierdzi Tomasz Sroczyński, prezes Drzonkowianki Racula, radny Zielonej Góry.

– Uważam, że sport w Zielonej Górze stoi na wysokim poziomie. Zacznę od piłki nożnej. Jak jeżdżę na różne spotkania, na konwenty przewodniczących rad miast wojewódzkich i opowiadam im, że my jako Zielona Góra mamy tyle drużyn w mieście, to są pod wielkim wrażeniem – przekonuje Tomasz Sroczyński, który był gościem Lubuskiego Centrum Informacyjnego.

W sobotę o 17.30 będziemy świętować awans

W Zielonej Górze jest obecnie osiem zespołów piłkarskich, które biorą udział w seniorskich rozgrywkach. Najlepszy z nich, czyli Lechia, występuje jednak w III lidze, czyli dopiero na czwartym poziomie.

– Myślę, że trzeba stworzyć takie możliwości, żeby ten szczebel jak najszybciej zrobił się wyższy – mówi prezes Sroczyński. – Myślimy o tym, rozmawiamy z prezydentem, rozmawiamy z działaczami Lechii i myślę, że jest dobra droga do tego, żeby stworzyć tutaj drużynę, która będzie grała na wyższym poziomie.

– Idąc dalej – żużel. No, już jesteśmy jedną nogą w ekstraklasie – uważa Tomasz Sroczyński. – Oczywiście, daleka droga jeszcze i bez żadnej pychy podchodzimy do meczu rewanżowego. Jest tam 10 punktów do odrobienia – dużo i mało, chociaż wydaje mi się, że jesteśmy w stanie to odrobić. Myślę, że już w sobotę o godzinie 17.30 będziemy świętować awans do ekstraklasy.

Idę przez Drzonków i serce się raduje

– Mamy bardzo dobrą drużynę, która gra w ekstraklasie koszykówki – wylicza dalej prezes Sroczyński. – Do tego jest tenis stołowy w ekstraklasie, który awansował swoimi zawodnikami, swoimi zawodnikami gra. Fajnie to też wygląda, bardzo dużo osób trenuje. Siatkówka – łączenie akademickiej siatkówki z młodzieżową. Ja jestem związany ze szkołą w Drzonkowie, idę przez ośrodek – pięcioboiści, tenisiści stołowi; idę do szkoły – cała sala, około 60 zawodniczek siatkówkę trenuje; idę kawałek dalej – akademia Murawskiego ma trening… Serce się raduje.

Obejrzyj całą rozmowę z Tomaszem Sroczyńskim, prezesem Drzonkowianki Racula, radnym Zielonej Góry

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content