Młodzież w regionie bierze sprawy w swoje ręce (WIDEO)

Stowarzyszenie Novum wzięło pod swoje skrzydła młodzież z całego regionu i tworzą młodzieżowe media
Ponad 60 osób z całego województwa liczy redakcja pisma regionalnego i portalu Młody Lubuszanin. Wystartowali z projektem dzięki Lubuskim Obywatelskim Inicjatywom Obywatelskim marszałka województwa lubuskiego. Dziś prężnie działają, a wielu z młodych dziennikarzy uczestniczy czynnie w życiu regionu. Druga kadencję rozpoczęła Młodzieżowa Rada Miasta Gorzowa Wlkp., 16 stycznia Sejmik Młodzieżowy Województwa Lubuskiego. Tymczasem już 11 stycznia w Zielonej Górze Akademia Młodzieżowych Radnych organizowana przez Polską Radę Organizacji Młodzieżowych PROM. Więcej o tym w rozmowie z naszymi gośćmi.

Mariusz Sobkowiak z redakcji Młody Lubuszanin: – Zgłosiło się do nas 67 młodych ludzi z całego regionu, chcą tworzyć młodzieżowe, rzetelne media. Chcą nauczyć się pracy redakcji. Młodzieżową Radę Miasta Gorzowa Wlkp. udało się wskrzesić po długiej przerwie jako organ apolityczny i oddolny. To taki obywatelski ruch młodych w mieście.

Adrian Michalak, radny Młodzieżowej Rady Miasta w Gorzowie Wlkp., redakcja Młody Lubuszanin, Zespół Szkół Odzieżowych w Gorzowie Wlkp.:- Nie traktujemy internetu tylko jako narzędzie do grania, komunikowania się itp. Tworzymy redakcję z innymi młodymi, bo chcemy tworzyć własne treści w sieci. Chcemy mieć wpływ na to co dzieje się w mieście i regionie dla nas. Proponujemy i sami działamy. Fajne jest to, że nie traktuje się nad z góry, tylko bierze się nasz głos pod uwagę – mówi Adrian Michalak.

Więcej o coraz prężniejszych działaniach młodzieży w regionie w audycji:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content