Pękła setka! Zastal Zielona Góra wygrywa w Tallinie

Mężczyzna z piłką do koszykówki
Zastal Zielona Góra przekroczył granice 100 punktów po trójce Kareema Brewtona
Zastal Zielona Góra we wtorek odniósł trzecie w tym sezonie zwycięstwo w koszykarskiej lidze ENBL. Na turnieju w Tallinie wysoko pokonał miejscowy zespół TalTech/Optibet. Najskuteczniejsi byli: Alen Hadzibegovic – 20 punktów i Szymon Wójcik – 17.

TalTech/Optibet Tallin – Enea Zastal BC Zielona Góra 85:104 (14:32, 20:20, 23:30, 28:22)

Enea Zastal BC: Hadzibegovic 20 (7/7 z gry, 1×3, 5 asyst), Zecevic 12 (9 zbiórek), Żołnierewicz 8 (2×3), Pluta 6 (1×3), Kutlesic 5 oraz S. Wójcik 17 (5/7 za dwa, 8 zbiórek), Alford 13 (3×3), Brewton 12 (2×3), Kowalczyk 9 (1×3), Dydak 2.

Zastal zaczyna od prowadzenia 11:0

Zastal już na dzień dobry znokautował najsłabszą drużynę w naszej grupie ligi ENBL. Rozpoczęliśmy od akcji 2+1 w wykonaniu Alena Hadzibegovica, dwójkę dołożył Aleksandar Zecevic, Hadzibegovic poprawił dwójką i jeszcze trójką, a serię zakończył Dusan Kutlesic. Po niespełna 3 minutach koszykarze trenera Olivera Vidina prowadzili więc 11:0.

Kareem Brewton trafia za trzy i pęka setka

I wcale na tym nie poprzestali, bo po akcjach Szymona Wójcika, Hadzibegovica i Sebastiana Kowalczyka przewaga wzrosła do 26:8. Na przerwę zielonogórzanie schodzili także z 18-punktową zaliczką.

W połowie trzeciej kwarty, po dwóch rzutach wolnych Hadzibegovica i trójce Bryce’a Alforda, prowadzenie osiągnęło rekordowe rozmiary 68:41. Setkę przekroczyliśmy niespełna 2 minuty przed końcem spotkania, po trójce Kareema Brewtona było 102:78.

Michał Pluta w wyjściowej piątce

W wyjściowej piątce Zastalu pojawił się Michał Pluta. Na parkiecie spędził niemal 22 minuty. W tym czasie zdobył 3 punkty (trafił jednak tylko 1/6 rzutów z gry), zaliczył też 3 asysty, przechwyt, stratę i faul. Zielonogórzanie mieli dobrą skuteczność rzutów za dwa: 25/38 (65 proc.), a także za trzy: 10/23 (43 proc.). Ponadto rzucili 46 punktów z “pomalowanego” (rywale tylko 28).