Robert Surowiec: – Ta władza nie ma serca! (WIDEO)

-Jeszcze nigdy nie było tak trudno w walce o rozwój gorzowskiego szpitala - mówi wiceprezes Robert Surowiec.
Mimo braku kontaktu w gorzowskim szpitalu rusza wykonywanie procedur kardiochirurgicznych. Konsultant wojewódzki i wojewoda nie widzą potrzeby finansowania usług, które ich zdaniem są w pełni zabezpieczone przez ośrodek w Nowej Soli. – Ruszymy i otworzymy oczy niedowiarkom i liczymy, że otworzą się serca i kontrakt będzie – mówią nam kardiochirurdzy. Gościem kolejnej rozmowy nagranej podczas wyjazdowej sesji sejmiku województwa lubuskiego jest Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. W programie m.in. o tym, że do funkcjonowania oddziału ponad 14 mln zł dołożył sejmik województwa, dołoży też miasto Gorzów Wlkp.

-O wszystko musimy walczyć. Niczego nie jesteśmy w stanie wynegocjować w drodze normalnych konsultacji. Jeszcze nigdy nie mieliśmy tak zaciętych wrogów. Ci sami ludzie, którzy dziś są przeciwko finansowaniu kardiochirurgii z NFZ, będą musieli spojrzeć sobie w oczy w lustrze i odpowiedzieć na pytanie dlaczego. To, co w ostatnich tygodniach robi wojewoda lubuski to jest dramat, powinien się wstydzić tego, co robi. Plany Transformacji przygotowane w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, mimo, że u nas jest najtragiczniejsza sytuacja jeśli chodzi o choroby kardiochirurgiczne, nie przewidują na dzisiaj rozwoju kardiochirurgii w Gorzowie Wlkp. Najszybciej do rozmowy będziemy mogli wrócić po 2025 roku. Mam nadzieję, że do tego czasu, zmieni się władza w Polsce – mówi Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Na zarzuty wojewody, że zarząd lecznicy na temacie kardiochirurgii i rozwoju szpitala uprawa bezczelną politykę, wiceprezes szpitala odpowiada tak:

-Szpital nie ma barw politycznych, my leczymy wszystkich pacjentów. Chcemy zwyczajnie pomagać ludziom – mówi R. Surowiec. O kampanii na rzecz kontraktu z NFZ dla kardiochirurgii mówi: – To był wyjątkowy projekt, chyba nikt w Polsce takiego nie przeprowadził, żeby wbrew wojewodzie i NFZ, za tym oddziałem wypowiedzieli się zwykli ludzie. Zrobił to nasz zespół i dziękuję wszystkim Wam, Lubuszanom, zwykłym ludziom, którzy podpisywaliście petycje w tej sprawie, angażowaliście się w ten projekt poparcia. Dziękuję. Łatwo nie było, ale było warto – mówi Robert Surowiec. Zobacz rozmowę:

Samorząd województwa lubuskiego przekazał 14,5 mln złotych dla gorzowskiego szpitala. Środki pochodzą z budżetu województwa, a pomysłodawcą ich przekazania była sejmikowa Komisja Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Miasto wsparło gorzowską AJP (WIDEO)

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i prof. dr hab. Elżbieta Skorupska – Raczyńska, rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża, podpisali umowę dotyczą finansowego wsparcia działań naukowych

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content