Endorfiny dla Pań. Szykuje się niezwykły dzień dla wszystkich Lubuszanek

Zdrowie, uroda i muzyka. Marszałek Elżbieta Anna Polak zaprasza mieszkanki regionu na Święto Kobiet, 8 marca, do urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze. W godzinach od 10.00 do 14.00 na wszystkich gości czekać będzie wiele atrakcji i niespodzianek. Nie zabraknie spotkań z lekarzami, rozmów o kobiecym zdrowiu i psychice. Będzie też trochę sportu, coś dla urody i relaksu. W murach urzędu zagoszczą także organizacje pozarządowe działające na rzecz kobiet, a przed wejściem do urzędu zaparkuje krwiobus.

Urząd marszałkowski będzie otwarty dla wszystkich pań. – Dziewczyny będą się bawić, dyskutować, a panowie – oddawać krew, mam nadzieję, że licznie – zaprasza na przyszłotygodniowe spotkanie marszałek Polak. Przypomnijmy, od wielu już lat, 8 marca w urzędzie marszałkowskim odbywa się zbiórka krwi pod hasłem „Dziś nie pragnę tulipana, tylko kropli krwi od pana”. – Do tej pory z takich zbiórek udało się wzbogacić regionalne centrum krwiodawstwa o 400 litrów krwi – zachęca do udziału akcji Elżbieta Anna Polak.

Zdrowie, uroda i muzyka

Co jeszcze się będzie działo? Generalnie obowiązywać ma zasada „dziewczyny, zróbcie coś dla siebie w tym dniu”. Będzie bez zadęcia, na luzie, ale z pełnym poszanowaniem potrzeb kobiet – mówi lubuska marszałek. Na początek czadu da Grażyna Wyczałkowska. – Mam nadzieję, że uda mi się w ten dzień rozruszać panie, bo bez ruchu nie ma życia! Ponieważ wiele z nas będzie w szpilkach i sukienkach, zaproponuję bardzo elegancki fitness – śmieje się trenerka i instruktorka nordic walking.  

Spora część czasu poświęcona będzie problemom zdrowotnym młodych kobiet. – Będziemy rozmawiać m. in. o endometriozie czy niepłodności, poruszmy też temat badań profilaktycznych stosowanych w ginekologii. Chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące kobiety pytania i udzielimy konsultacji – zaprasza na rozmowy o zdrowiu dr n. med. Paulina Banach, ginekolożka z Klinicznego Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Do swoich stoisk zapraszają też organizacje pozarządowe. – Będziemy chciały pokazać, jak wyglądają kwestie działań na rzecz kobiet, poprawienia ich pozycji społecznej, czy na rzecz zwiększenia świadomości praw kobiet w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego – informuje dr Joanna Dec-Pietrowska, trenerka edukatorów seksualnych z Towarzystwa Rozwoju Rodziny.

Będą tez inne stoiska. Departament Zdrowia promować ma swoje sztandarowe projekty. – Dotyczy to cytologii, mammografii i kolonoskopii. Pojawi się też Medkol z poradami pielęgniarskimi. O rehabilitacji osób pracujących mówić będą przedstawiciel WOMP-u. O samobadaniu piersi powiedzą, i przeszkolą w temacie, zielonogórskie Amazonki – informuje Mirosława Dulat z-ca dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia UMWL.

Całe spotkanie odbywać się będzie przy dźwiękach muzyki. Dobrą nutę zapewni zespół Gedia Blues Band – Będzie trochę muzyki bluesowej, funkowej, z pozytywnymi kobiecymi tekstami. Mam nadzieję, że oprócz wszystkich innych pomiarów i rozmów o kobiecych hormonach, po spotkaniu i koncercie wzrosną nam hormony szczęścia – zaprasza w imieniu zespołu Agnieszka Tyszkiewicz.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content