Endorfiny dla Pań. Szykuje się niezwykły dzień dla wszystkich Lubuszanek

Zdrowie, uroda i muzyka. Marszałek Elżbieta Anna Polak zaprasza mieszkanki regionu na Święto Kobiet, 8 marca, do urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze. W godzinach od 10.00 do 14.00 na wszystkich gości czekać będzie wiele atrakcji i niespodzianek. Nie zabraknie spotkań z lekarzami, rozmów o kobiecym zdrowiu i psychice. Będzie też trochę sportu, coś dla urody i relaksu. W murach urzędu zagoszczą także organizacje pozarządowe działające na rzecz kobiet, a przed wejściem do urzędu zaparkuje krwiobus.

Urząd marszałkowski będzie otwarty dla wszystkich pań. – Dziewczyny będą się bawić, dyskutować, a panowie – oddawać krew, mam nadzieję, że licznie – zaprasza na przyszłotygodniowe spotkanie marszałek Polak. Przypomnijmy, od wielu już lat, 8 marca w urzędzie marszałkowskim odbywa się zbiórka krwi pod hasłem „Dziś nie pragnę tulipana, tylko kropli krwi od pana”. – Do tej pory z takich zbiórek udało się wzbogacić regionalne centrum krwiodawstwa o 400 litrów krwi – zachęca do udziału akcji Elżbieta Anna Polak.

Zdrowie, uroda i muzyka

Co jeszcze się będzie działo? Generalnie obowiązywać ma zasada „dziewczyny, zróbcie coś dla siebie w tym dniu”. Będzie bez zadęcia, na luzie, ale z pełnym poszanowaniem potrzeb kobiet – mówi lubuska marszałek. Na początek czadu da Grażyna Wyczałkowska. – Mam nadzieję, że uda mi się w ten dzień rozruszać panie, bo bez ruchu nie ma życia! Ponieważ wiele z nas będzie w szpilkach i sukienkach, zaproponuję bardzo elegancki fitness – śmieje się trenerka i instruktorka nordic walking.  

Spora część czasu poświęcona będzie problemom zdrowotnym młodych kobiet. – Będziemy rozmawiać m. in. o endometriozie czy niepłodności, poruszmy też temat badań profilaktycznych stosowanych w ginekologii. Chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące kobiety pytania i udzielimy konsultacji – zaprasza na rozmowy o zdrowiu dr n. med. Paulina Banach, ginekolożka z Klinicznego Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Do swoich stoisk zapraszają też organizacje pozarządowe. – Będziemy chciały pokazać, jak wyglądają kwestie działań na rzecz kobiet, poprawienia ich pozycji społecznej, czy na rzecz zwiększenia świadomości praw kobiet w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego – informuje dr Joanna Dec-Pietrowska, trenerka edukatorów seksualnych z Towarzystwa Rozwoju Rodziny.

Będą tez inne stoiska. Departament Zdrowia promować ma swoje sztandarowe projekty. – Dotyczy to cytologii, mammografii i kolonoskopii. Pojawi się też Medkol z poradami pielęgniarskimi. O rehabilitacji osób pracujących mówić będą przedstawiciel WOMP-u. O samobadaniu piersi powiedzą, i przeszkolą w temacie, zielonogórskie Amazonki – informuje Mirosława Dulat z-ca dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia UMWL.

Całe spotkanie odbywać się będzie przy dźwiękach muzyki. Dobrą nutę zapewni zespół Gedia Blues Band – Będzie trochę muzyki bluesowej, funkowej, z pozytywnymi kobiecymi tekstami. Mam nadzieję, że oprócz wszystkich innych pomiarów i rozmów o kobiecych hormonach, po spotkaniu i koncercie wzrosną nam hormony szczęścia – zaprasza w imieniu zespołu Agnieszka Tyszkiewicz.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Czy Łagów doczeka się sali kinowej?

– Ta gmina zasługuje na taką inwestycję – mówi wicemarszałek Grzegorz Potęga zapraszając na 53. Lubuskie Lato Filmowe. – To paradoks, że tak wyjątkowe miejsce,

Prezydent Gorzowa Wlkp. z absolutorium (FOTO)

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki podczas sesji Rady Miasta 18 czerwca otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Miasta. Za udzieleniem absolutorium głosowało 17 radnych, czterech

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content