Okolice Szprotawy stają się turystycznym zagłębiem

Fot. UM Szprotawa
Atrakcje okolic Szprotawy stają się coraz mniej anonimowe. Urząd Miejski w Szprotawie kontynuuje znakowanie najciekawszych obiektów i szlaków turystycznych na obszarze gminy. Dotychczas najwięcej mówiono tutaj o pałacach i innych zabytkach architektury. Dziś coraz bardziej zwracamy uwagę na przyrodę.

– Wiosna zbliża się wielkimi krokami, w związku z tym już teraz czynione są przygotowania do sezonu – mówi burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik. – Prace wykonuje nasza Interwencyjna Grupa Gospodarcza, pod nadzorem Biura Turystyki i Edukacji Regionalnej.

Obecnie nowe mapy pojawiają się przy niedawno wyznaczonych szlakach, czyli „Potoku Sucha” i „Pętli Wiewióra”. A ustawienie tablic informacyjnych zaplanowano w „Parku Słowiańskim”, gdzie rozwijana jest ścieżka pn. „Starożytni Bobrzanie”.

Fot. UM Szprotawa

– Niektóre ważne z punktu widzenia promocji gminy i edukacji regionalnej obiekty pozostawały dotąd anonimowe, jak np. „Gród Chrobry”. A to nie dość, że stanowisko archeologiczne, to jeszcze największy znany w pradolinie Bobru ostaniec erozyjny – opowiada Maciej Boryna kierownik wydziału UM w Szprotawie.

Źródło: Materiały UM Szprotawa

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content