Nie dla Zastalu półfinał ligi ENBL. W rewanżu wysoko przegrywamy ze Stalą

Dwaj mężczyźni w sportowych strojach, jeden trzyma piłkę
Dusan Kutlesic (z piłką) z Zastalu Zielona Góra zdobył ledwie punkt, pudłując wszystkie 4 rzuty z gry. Ponadto miał 4 straty, 1 asystę i 0 zbiórek
Koszykarze Zastalu Zielona Góra nie zagrają w półfinale ligi ENBL. We wtorek, w rewanżowym meczu ćwierćfinału, polegli na wyjeździe ze Stalą Ostrów. W pierwszej kwarcie stracili aż 34 punkty, w trzeciej – 31.

BM Stal Ostrów – Enea Zastal BC Zielona Góra 101:80 (34:23, 16:26, 31:14, 20:17)

BM Stal: Skele 17 (2×3, 5 zbiórek, 12 asyst), Garbacz 16 (3×3), Silins 15 (3×3, 5 zbiórek), Thomas 10 (2×3, 5 zbiórek), Kulig 9 oraz Djurisic 18 (6/6 z gry, 1×3, 6 zbiórek), Zębski 13 (6/6 za dwa, 7 zbiórek, 6 asyst), Rozpędowski 3 (1×3), Siewruk 0, Załucki 0.

Enea Zastal BC: Alford 26 (7/13 za trzy), Kowalczyk 17 (5/8 za trzy), Żołnierewicz 15 (2×3), Hadzibegovic 6 (8 zbiórek), Zecevic 2 oraz S. Wójcik 7 (1×3, 8 zbiórek), Pluta 4, Brewton 2, Kutlesic 1.

Popis Alforda i do przerwy tylko 50:49 dla Stali

Pierwszy mecz ćwierćfinału zakończył się zwycięstwem Zastalu 97:94. Jak skwitował trener Oliver Vidin, to była tylko pierwsza połowa, po której zielonogórzanie prowadzili ledwie trzema punktami. Przewaga żadna, co potwierdziło się we wtorkowym (21 marca) rewanżu.

Stal rozpoczęła od mocnego uderzenia, wygrywając pierwszą kwartę 34:23. Gdyby natomiast dopatrywać się plusów po stronie gości, to było to pięć celnych trójek. W drugiej ćwiartce popis dał Bryce Alford, który zdobył 13 punktów z rzędu dla Zastalu. Dwie trójki dołożył Sebastian Kowalczyk, dwoma wsadami poprawił Szymon Wójcik i do przerwy było już tylko 50:49.

Drugą połowę Zastal przegrał aż 31:51

W drugiej połowie rywale jednak kompletnie rozmontowali Zastal. Trzecią kwartę otworzyli serią 6:0, a w 26 minucie prowadzili już 70:57. Koszykarze trenera Vidina byli bezradni, przed decydującą odsłoną przegrywali 63:81. Jak nietrudno się domyślić, cud się nie wydarzył. Gdy przewaga ostrowian wzrosła do 25 punktów, było jasne, że jest po zawodach.

Zielonogórzanom nie pomogła dobra skuteczność rzutów za trzy: 15/34 (44 proc.) ani 11 zbiórek w ataku. Zabrakło punktów Alena Hadzibegovica, Aleksandara Zecevica i Dusana Kutlesica. Chluby nie przynosi także 17 strat. Do tego olbrzymia różnica na korzyść Stali w punktach z “pomalowanego”: 46 – 20, z szybkiego ataku: 24 – 6 i zdobyczy zmienników: 34 – 14.