Lubuscy kolarze aktywni w Ślężańskim Mnichu. Dawid Lewandowski w czołówce (ZDJĘCIA)

Trzej chłopcy w kolarskich strojach
Nasi juniorzy. Od lewej: Arkadiusz Charczuk z Trasy Zielona Góra oraz Dawid Lewandowski i Dawid Radkiewicz z POM Strzelce Krajeńskie Fot. Lubuski Związek Kolarski/Facebook
Dawid Lewandowski z POM Strzelce Krajeńskie zajął szóste miejsce wśród juniorów w kolarskim wyścigu Ślężański Mnich. Wcześniej reprezentacja województwa lubuskiego zaliczyła kilkudniowe zgrupowanie w Przesiece.

Po Wielkanocy kadra lubuskich kolarzy – od młodzika do orlika – szlifowała formę w górach. W zgrupowaniu w Przesiece (11-16 kwietnia) uczestniczyło 30 zawodników z POM Strzelce Krajeńskie, Trasy Zielona Góra, Orląt Gorzów i AMG Cybinka.

Piotr Ignaczak: Pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony

Na zakończenie obozu nasi kolarze wystartowali w wyścigu Ślężański Mnich. – Już w rywalizacji młodzików mieliśmy miejsca w czołowej dziesiątce. Natalia Jaros przyjechała dziewiąta, a Jakub Maroszek dziesiąty – relacjonuje Piotr Ignaczak, trener lubuskiej reprezentacji. – Wyścig juniorów młodszych był bardzo pechowy, masa kraks. Dobrze, że wszyscy są cali…

Nasi zawodnicy najlepiej zaprezentowali się natomiast w zmaganiach juniorów. „Bardzo aktywna jazda m.in. Bartka Wentlanda, który prawie 30 km uciekał przed peletonem. Na finisz przyjechał większy peleton, z którego najwyżej finiszował Dawid Lewandowski” – informował Lubuski Związek Kolarski.

– Pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony – ocenia trener Ignaczak. – Zwłaszcza że nikt specjalnie nie przygotowywał się do tego wyścigu, bo startowaliśmy zaraz po zgrupowaniu. Po prostu chcieliśmy się sprawdzić.

Przypomnijmy, że kolarską reprezentację województwa lubuskiego wspiera urząd marszałkowski.

Tymczasem Dawid Lewandowski już szykuje się do występu w barwach kadry narodowej juniorów. 17-latek jest w reprezentacji Polski na trzyetapowy wyścig Pucharu Narodów we Włoszech. 21-22 kwietnia będzie rywalizował w Sienie. – To nagroda za dobry występ w Belgii – podkreśla trener Ignaczak. Chodzi o wyścig Trixxo Ster van Zuid-Limburg (7-10 kwietnia).

Lubuszanie w Ślężańskim Mnichu

Młodziczki

9. Natalia Jaros (POM Strzelce Krajeńskie)

15. Hanna Skupińska (POM Strzelce Krajeńskie)

Młodzicy

10. Jakub Maroszek (POM Strzelce Krajeńskie)

Juniorki

12. Rozalia Dutczak (Trasa Zielona Góra)

Juniorzy

6. Dawid Lewandowski (POM Strzelce Krajeńskie)

Fotogaleria ze zgrupowania kolarskiej reprezentacji województwa lubuskiego i wyścigu Ślężański Mnich

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content