Bezpieczniej nad lubuskimi jeziorami. WOPR kupi sprzęt za 200 tys. zł

Podpisanie umowy na dofinansowanie WOPR przez UMWL
Fot. Dariusz Nowak
To świetna informacja dla wszystkich miłośników wypoczynku nad lubuskimi jeziorami. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało z urzędu marszałkowskiego 200 tys. zł. Pieniądze wyda na sprzęt niezbędny ratownikom w sezonie letnim. Mówiąc krótko, wizyta nad wodą będzie bezpieczniejsza.

– Pieniądze pomogą nam prowadzić podstawowe zadania. Przeznaczymy je na zakup paliwa, ubezpieczenie sprzętu oraz wyposażenie ratowników, aby mogli wykonywać obowiązki. Nasze urządzenia również potrzebują przeglądów i konserwacji – wylicza Robert Fredrych, prezes lubuskiego WOPR.

Ratownicy nie ukrywają radości z dotacji, ponieważ jak sami mówią, finansowanie działań ratowniczych jest na niskim poziomie i środków wciąż brakuje. – To już drugi rok z rzędu, kiedy urząd marszałkowski rzuca nam „koło ratunkowe”. Pieniądze pomogą szkolić ratowników, w ostatnim czasie nasz zespół powiększył się o ok. 300 osób – mówi Robert Frydrych.

W 2022 r. odnotowano w Polsce kilkaset przypadków utonięć. Gdyby nie WOPR-owcy te statystyki byłyby jeszcze bardziej tragiczne, dlatego samorząd województwa regularnie wspiera ratowników. – Chcemy, aby ratownicy w pełni profesjonalnie mogli dbać o bezpieczeństwo Lubuszan. Dziękuję im za ofiarną służbę. Jednocześnie chcielibyśmy apelować do mieszkańców, aby nad jeziorami wypoczywać w sposób ostrożny, ponieważ nie trudno o wypadki – zachęca wicemarszałek Łukasz Porycki.

Obecnie na terenie województwa lubuskiego działa 14 oddziałów WOPR.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content