Robert Surowiec: – Apeluję do wojewody, aby wziął się do pracy i nie rzucał kłód pod nogi szpitalowi (WIDEO)

Ile procedur kardiochirurgicznych udało się zrealizować do tej pory w gorzowskiej lecznicy? Co mówią ocaleni pacjenci? KPO wciąż w próżni, tymczasem szpital liczy na te środki, bo ma być przebudowany. Sprawy miejskie to także tematy magazynu, wśród nich dofinansowanie do wciąż droższej budowy hali widowiskowo – sportowej przy Słowiance i przebudowy DK 22. Zobaczymy relacje ze spotkań informacyjnych w sprawie nowego funduszowego programu w regionie i dowiemy się, jak można skorzystać z bezpłatnego badania płuc w gorzowskim szpitalu. Gościem audycji jest Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. i radny RM Gorzowa Wlkp.

Zapraszamy do obejrzenia Magazynu Region-Północ:

Dawid Rusiniak pod koniec marca był operowany przez gorzowskich kardiochirurgów.  A już teraz wraca do zdrowia. Do tej pory szpital zrealizował 16 procedur kardiochirurgicznych, za tymi liczbami są ludzie i ich historie, jak ta. Tymczasem konsultant wojewódzki i NFZ nie widzą potrzeby finansowania oddziału, bo jest w Nowej Soli i tam nie ma kolejek. – To jest draństwo ze strony PiS i ministerstwa zdrowia. Kontrakt na bardzo dochodowe usługi w Nowej Soli ma właśnie konsultant wojewódzki, który nie widzi potrzeby działania oddziału w Gorzowie Wlkp., pieniądze mają iść do jego prywatnej polsko – niemieckiej spółki – mówi Robert Surowiec. – Tymczasem spotykam się ludźmi, których udało się uratować, co by było, gdyby nie mieli tej możliwości na miejscu? Proszę spojrzeć tym ludziom w twarz i podjąć decyzję. Mamy sprzęt i kadrę, dbamy o bezpieczeństwo pacjentów – mówi wiceprezes lecznicy.

W programie także felieton dotyczący badań profilaktycznych płuc. Program badań w kierunku wykrywania raka płuc to tomografia komputerowa dla osób, które są najbardziej zagrożone nowotworem. Na badanie nie jest potrzebne skierowanie. Program jest realizowany w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej. Tomografia komputerowa to oferta dla aktywnych palaczy i osób, które paliły przez wiele lat, a rzuciły nałóg nie więcej niż 15 lat temu. Jeśli spełniają te i inne warunki, mogą skorzystać z profilaktyki.

W programie także o planach rozwoju szpitala, które są uzależnione od wypłaty środków z KPO.

Mówimy także miejskich inwestycjach z problemami, chodzi o coraz dłuższy termin ich realizacji i coraz większe koszty. – Dostajemy tylko co kwartał informacje, że będzie dłużej i drożej. Gdzie jest kontrola miejskich inwestycji, nadzór nad trybem prac, przecież w interesie przedsiębiorcy jest przedłużać i żądać więcej, w interesie miasta z kolei, jak najszybszy termin wykonania pracy i jak najtańszy – mówi gość magazynu radny Robert Surowiec.

Mówimy także o dotacji do budowy hali widowiskowo- sportowej przy Słowiance z budżetu województwa.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content