Ośrodek dla dzieci w Zaborze zbiera na alpakoterapię. Potrzeba 70 tys. zł

Na zdjęciu widać głowę alpaki.
Fot. www.cldim.zgora.pl
To zdecydowanie nie jest typowa metoda terapii, ale wcale nie znaczy, że mniej skuteczna. Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze chce stosować alpakoterapię. Na ten cel potrzebuje jednak 70 tys. zł. Bez pomocy z zewnątrz pomysł upadnie, dlatego pracownicy liczą na pomoc Lubuszan.

Nikogo nie dziwią już terapie z wykorzystaniem koni i psów, wręcz przeciwnie specjaliści wskazują na ich pozytywny wpływ na małych pacjentów. Do listy „przyjaznych” w leczeniu zwierząt śmiało można dopisać alpaki. Z tego rozwiązania korzysta np. Ośrodek Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Warszawie KOPARKA.

Kontakt dziecka z alpaką motywuje je do działania, rozwija pewność siebie, zwiększa samoocenę oraz poprawia samopoczucie. Poza tym zwierzaki pomagają młodzieży rozwijać się ruchowo i uczą odpowiedzialności za drugą istotę. Z tych oraz wielu innych powodów alpakoterapię od dawna wykorzystuje się jako wsparcie w leczeniu psychiatrycznym.

W Zaborze potrzebują 70 tys. zł

Zalety alpakoterapii dostrzegło Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze. Jej szefostwo chciałoby zakupić alpaki, wyremontować niezbędne pomieszczenia i ogrodzić  teren, ale na ten cel potrzeba 70 tys. zł. Takich pieniędzy placówka nie ma, stąd pomysł na zbiórkę i wiara w wielkie serca Lubuszan.

Jak przekazać wsparcie? Można wysłać przelew na numer 10 1500 1810 1218 1001 3216 0000 z dopiskiem „darowizna na cele statutowe”.

Przypomnijmy, że centrum w Zaborze jest największym w Polsce podmiotem leczącym psychiatrycznie dzieci i młodzież. To jedyna placówka, która przyjmuje wyłącznie nieletnich pacjentów.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content