Carina i Czarni w finale Pucharu Polski. Błysk Błażeja Strugaru

Dwaj mężczyźni na boisku
Kacper Laskowski zdobył jedyną bramkę w meczu Carina Gubin - Warta Gorzów
Niespodzianka w Żaganiu. Miejscowi Czarni po dwóch bramkach Błażeja Strugaru pokonali Stilon Gorzów w półfinale piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu województwa. W drugim półfinale Carina Gubin potrzebowała dogrywki, by rozprawić się z Wartą Gorzów.

Carina kontra Czarni – takiego finału spodziewało się pewnie niewielu. Tymczasem zespół z Żagania sprawił w środę (17 maja) sporą niespodziankę, pokonując 2:1 Stilon. Goście z Gorzowa prowadzili po golu Mateusza Kaczora w 17 minucie. Gospodarze wyrównali w 35 minucie za sprawą Błażeja Strugaru, który trafił z rzutu karnego. A w końcówce meczu, w 88 minucie, ten sam zawodnik zdobył bramkę na wagę awansu. “Mamy finał!!!” – oto krótki komentarz na profilu Czarnych Żagań na Facebooku. Dodajmy, że przy stanie 1:1 Stilon nie wykorzystał karnego.

W Gubinie natomiast do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, bo po 90 minutach mieliśmy 0:0. Wreszcie w 93 minucie Kacper Laskowski huknął zza pola karnego prosto w okienko, dając Carinie finał. “W regulaminowym czasie gry żadna z drużyn nie zdołała zdobyć gola, który rozstrzygnąłby spotkanie. W pierwszej części dogrywki sztuka ta udała się gospodarzom, którzy po bramce à la stadiony świata Laskowskiego wywalczyli awans do finału” – czytamy na profilu Warty Gorzów na Facebooku.

Na półfinałach udział w Pucharze Polski na szczeblu województwa zakończyły więc obie drużyny z Gorzowa, a właśnie w tym mieście rozegrany zostanie finał. Kiedy? 8 czerwca o 17.00. Zdobywca trofeum zgarnie także 40 tys. zł. Drugi finalista dostanie 10 tys. zł.

Aktualizacja: Lubuski Związek Piłki Nożnej w czwartek (18 maja) zdecydował o przeniesieniu finału Pucharu Polski na szczeblu województwa do Lubska. Termin i godzina pozostają bez zmian.