Piłkarska środa. Derby dla Cariny. Dwa remisy w Zielonej Górze (WYNIKI)

Tablica świetlna z wynikiem 0:0
Carina Gubin lepsza od Stilonu Gorzów w III-ligowych derbach. Szczebel niżej skromne zwycięstwo Odry Bytom Odrzański i efektowne Syreny Zbąszynek. Niespodzianki? Owszem, wyjazdowe wygrane Warty Gorzów i Promienia Żary.

Środowa (24 maja) kolejka spotkań III ligi na Ziemi Lubuskiej stała pod znakiem derbów w Gorzowie. Miejscowy Stilon, od 41 minuty grający w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Maksymiliana Trepczyńskiego, poległ z Cariną. W 58 minucie wynik otworzył Dominik Więcek, w 90 podwyższył Adam Borkowski, a w 90+3 zamknął Mateusz Walczak.

Ważne zwycięstwo odniosła także Warta, która pokonała rezerwy Rakowa w Częstochowie. Obie bramki dla przyjezdnych zdobył Karol Gardzielewicz – w 21 i 87 minucie.

Blisko drugiej z rzędu wstydliwej porażki była Lechia Zielona Góra. Remis na własnym boisku z Polonią Nysa uratował w 90 minucie Jakub Kołodenny. Trzeba jednak dodać, że miejscowi mieli jeszcze piłkę meczową, ale Dawid Dębski nie wykorzystał dogodnej okazji w 90+3 minucie.

Ten sam zawodnik zrehabilitował się natomiast… niespełna dwie godziny później. Zagrał też bowiem w spotkaniu IV-ligowych rezerw Lechii z Odrą Nietków. I w końcówce, tym razem w 90+2 minucie, trafił na 1:1.

Na tym szczeblu po trzy punkty do swojego dorobku dorzuciły zespoły walczące o awans. Odra Bytom Odrzański pokonała u siebie Meprozet Stare Kurowo po golu Przemysława Siudaka. Z kolei Syrena Zbąszynek, także na własnym terenie, odniosła dużo bardziej efektowne zwycięstwo. Na listę strzelców wpisali się: Paweł Dulat (dwukrotnie) oraz Piotr Bimek, Bakhruman Azimov i Wiktor Kuberski.

Dodajmy, że Łukasz Zagdański ustrzelił kolejnego hat tricka dla Lubuszanina Drezdenko.