Szef Solidarności w Urzędzie Marszałkowskim ma przeprosić marszałek województwa lubuskiego (KOMENTARZ)

Konferencja "Młodzi do wyborów" przed ratuszem w Zielonej Górze.
- Musimy iść na wybory. Zachęcam wszystkich. Głosujmy - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak Fot. Łukasz Wawer
Elżbieta Polak, lubuska marszałek, wygrała proces wyborczy z szefem zakładowej Solidarności w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego.

Wyrok w trybie wyborczym zapadł we wtorek, 3 października o godz. 20 w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze. Sędzia rozpatrywał wniosek lubuskiej marszałek cały dzień, odbyło się przesłuchanie świadków, badanie zapisy audycji w Radiu Zachód, w której Rafał Jaworski, szef międzyzakładowej komisji NSZZ “Solidarność”, krytykował lubuską marszałek. Jaworski zarzucił lubuskiej marszałek, że wspiera nepotyzm, nierówne traktowane, dyskryminację oraz na to, by działaczki “S” były w urzędzie prześladowane przez działaczy PSL. Sprawę nagłośniły rządowe media. Marszałek sprawę oddała do sądu w trybie wyborczym.

Sąd przyznał rację marszałek Polak. Zakazał Jaworskiemu “rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o rzekomym stosowaniu lub akceptowaniu nepotyzmu w urzędzie marszałkowskim, o dyskryminacji pracowników urzędu oraz o niewłaściwym zachowaniu w stosunku do pracowników urzędu”.

Jaworski ma także przeprosić marszałek. Ogłoszenie ma zostać opublikowane na głównej stronie internetowej Polskiego Radia Zachód (w widocznym miejscu, z użyciem standardowej czcionki). Ma także zapłacić koszty sądowe. Sąd oddalił wniosek, w którym marszałek domagała się, by mężczyzna wpłacił 5 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Komentarz lubuskiej marszałek do wyroku.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content