Małe Centrum Nauki SOWA w Gorzowie Wlkp. otwarte (WIDEO)

Fot. Łukasz Kulczyński UM Gorzowa Wlkp.

To drugie takie miejsce w województwie, pierwsze w Gorzowie – w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu otwarto w poniedziałek Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA. Można tam stworzyć własny film animowany, sprawdzić symetrię swojej twarzy, dowiedzieć się, jak działa pamięć ultrakrótkotrwała oraz posłuchać muzyki nie uchem, a np. łokciem.

Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (w skrócie SOWA) nazywane “małymi Kopernikami” powstają w całym kraju. Wizyta w Strefie SOWA, to okazja, by stworzyć własny film animowany, sprawdzić symetrię swojej twarzy, dowiedzieć się, jak działa pamięć ultrakrótkotrwała i czym różni się od krótkotrwałej. Można tu też posłuchać muzyki nie uchem, a łokciem i zmierzyć się z siłą grawitacji.

Częścią Strefy SOWA jest także Majsternia – miejsce dla tych, którzy lubią główkować. Tu nie ma instrukcji ani podpowiedzi. Są wyzwania i zestawy akcesoriów, ułatwiających mierzenie się z nimi. Co z tego wyjdzie? To zależy od śmiałków. Budują mosty, wieże, katapulty czy obiekty latające. Myślą przewodnią Majsterni jest „Myślisz lepiej niż myślisz”.

SOWA, wspierana przez Centrum Nauki Kopernik, pomaga dzieciom i dorosłym poczuć radość z doświadczania i zdobywania wiedzy przez swobodne eksperymentowanie. Tak zaprojektowane środowisko uczenia się, to laboratorium dostępne dla wszystkich, które skłania do współpracy, rozbudza ciekawość, kreatywność i poczucie sprawczości.

W niedzielę, 29 października w godz. 13–18 zaplanowany jest dzień otwarty dla nauczycieli. Obowiązują zapisy. Wstęp wolny na wystawę na podstawie Karty nauczyciela dla nauczyciela i jednej osoby towarzyszącej.

Obowiązują zapisy; dla osób indywidualnych od 20 października, dla grup zorganizowanych od 30 października. Strefa będzie otwarta we wtorki, środy, czwartki i piątki (godz. 9-13 i 15-18) oraz w niedziele (13-18). Bilet normalny kosztuje 15 zł, ulgowy 10 zł. Zapisy i informacje od poniedziałku do piątku w godz. 8-15, tel. 782 655 406, e-mail: daja.weiss@mckgorzow.pl

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content