Remis na szczycie. Zmiana wicelidera. Hat trick Bimka i Szafera (PODSUMOWANIE)

Loga pięciu klubów na tle murawy
Polonia Słubice podzieliła się punktami z Lubuszaninem Drezdenko w meczu na szczycie IV ligi. Ten remis wykorzystała Ilanka Rzepin i awansowała na fotel wicelidera. Pogoń Skwierzyna wygrała czwarte spotkanie z rzędu. A Piotr Bimek i Radosław Szafer ustrzelili po hat tricku.

W XIII kolejce rozgrywek IV ligi padło 36 bramek, co daje średnią 4 na mecz. W wyścigu o tytuł króla strzelców na prowadzeniu umocnił się napastnik Polonii, który wyprzedza snajpera Lubuszanina.

🔥 Polonia Słubice – Lubuszanin Drezdenko 1:1 (0:1)

⚽️ Rafał Gronostaj (53) – Marcin Napierała (17)

Polonia jest trzecim w tym sezonie zespołem (po Promieniu Żary i Ilance Rzepin), który w lidze nie przegrał z Lubuszaninem. A dodajmy, że z pojedynku w Pucharze Polski wyszła zwycięsko. Warto także zauważyć, że w rywalizacji snajperów Rafał Gronostaj (18 bramek) zaczyna uciekać Łukaszowi Zagdańskiemu (16).

– To są mecze prestiżowe i trzeba dużo dać z siebie. I nie tylko z serducha, ale też z innych narządów wewnętrznych – skomentował Andrzej Wypych, trener Polonii. – Szanuję remis i doceniam to, że chłopcy włożyli maksimum zaangażowania, serca. Wola walki i jednej, i drugiej drużyny na fajnym poziomie – ocenił Paweł Posmyk, trener Lubuszanina.

🔥 Ilanka Rzepin – Warta II Gorzów 2:1 (2:1)

⚽️ Mateusz Stefanowicz 2 (9, 20) – Kamil Walków (33)

Ilanka przerwała serię pięciu spotkań bez porażki rezerw Warty i awansowała na pozycję wicelidera. Ma tyle samo punktów, ile Polonia, ale była lepsza w bezpośrednim starciu. Tymczasem Mateusz Stefanowicz na koncie ma 12 goli i jest trzeci w klasyfikacji snajperów. Goście kończyli w dziesiątkę, ponieważ Adrian Ratajczyk w 90+3 minucie zobaczył czerwoną kartkę.

🔥 Stal Sulęcin – Dąb Sława – Przybyszów 3:3 (1:1)

⚽️ Damian Siudak (30), Mateusz Siudak (50), Tomasz Kosmala (90+6) – Radosław Szafer 3 (44, 67, 72)

Z uwagi na pozycje obu zespołów w tabeli – Dąb w czołówce, Stal w ogonie – można by rzec, że doszło do niespodzianki. Obok hat tricka Radosława Szafera na uwagę zasługuje to, że gospodarze uratowali remis w doliczonym czasie gry.

🔥 Stal Jasień – Lechia II Zielona Góra 2:1 (1:0)

⚽️ Patryk Jasiak (41), Bakhruman Azimov (65) – Karol Haraś (88)

Stal, która w październiku przedstawiła już trzech nowych sponsorów i “walczy o upragniony awans”, podniosła swoje morale po szczęśliwym remisie i porażce. Z kolei rezerwy Lechii przegrały po raz pierwszy od… 19 sierpnia, a także po raz pierwszy na wyjeździe.

🔥 Spójnia Ośno Lubuskie – Pogoń Skwierzyna 0:5 (0:2)

⚽️ Samuel Haikam Carvalho de Souza Nascimento 2 (46, 72), Remigiusz Brzytwa (19), Piotr Buda (39), Antonio Victor Damasceno da Silva (88)

Może i zajmująca przedostatnie miejsce w tabeli Spójnia nie jest najbardziej wymagającym przeciwnikiem, ale pięć bramek zdobytych na wyjeździe robi wrażenie i ma swoją wartość. Dla Pogoni oznacza to czwarte zwycięstwo z rzędu i awans na szóstą lokatę.

🔥 Pogoń Świebodzin – Czarni Żagań 3:0 (1:0)

⚽️ Kacper Kalinowski (7), Marcin Szymański (46), Nikodem Rafalik (74)

To pierwsza i chyba nadspodziewanie wysoka wygrana Pogoni przed własną publicznością. Dodajmy, że zespół ze Świebodzina nie jest zainteresowany półśrodkami – w 13 meczach zremisował tylko raz.

🔥 Syrena Zbąszynek – Sprotavia Szprotawa 3:2 (2:0)

⚽️ Piotr Bimek 3 (21, 45+2, 86) – Kalu Uche (63), Patryk Zawojek (75)

Trzy rzuty karne w Zbąszynku – dwa dla miejscowych, jeden dla przyjezdnych. Sprotavia, grając w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Piotra Dykty w 45 minucie, wyciągnęła z 2:0 na 2:2. Z kolei w 77 minucie czerwoną kartkę zobaczył Kamil Kowalczyk z Syreny. A w 90+5 minucie Leszek Jagodziński, czyli kolejny zawodnik gości. W międzyczasie padło rozstrzygnięcie – po strzale z rzutu karnego. Patryk Zawojek zaliczył 12. trafienie w sezonie.

🔥 Odra Nietków – Meprozet Stare Kurowo 4:2 (2:1)

⚽️ Patryk Trzmiel (14), Aron Kusiak (27), Jakub Budziński (63), Roman Kopacz (83) – Wojciech Wypusz (18), Bartosz Stuchly (67)

W ostatnich dwóch występach na własnym boisku Odra strzeliła dziesięć goli. Od 82 min grała w przewadze po czerwonej kartce dla Bartosza Stuchlego. – Po spotkaniu było dużo radości. Mamy nadzieję, że kibicom podobał się mecz – powiedział bramkarz Kacper Stępczyński.

🔥 Korona Kożuchów – Promień Żary 1:2 (0:1)

⚽️ Lokwa Ewembe (79) – Bartłomiej Pruchniak (3), Kamil Dados (67)

Pierwsze zwycięstwo Promienia na wyjeździe. I 12. z rzędu porażka Korony.

Aktualna tabeli IV ligi (źródło: Lubuski Związek Piłki Nożnej)