Zimno, zimno. Coraz zimniej. Służby w gotowości

Zaczęło się. Już dziś w nocy temperatura w nocy spadła poniżej zera. Lubuskie noclegownie przygotowane na przyjęcie bezdomnych szukających schronienia, służby drogowe już od wczorajszych godzin popołudniowych sypały solą na drogach szybkiego ruchu. W Zielonej Górze pierwszy śnieg.

W Zielonej Górze od wtorkowego popołudnia pierwsze opady śniegu spowodowała, że na drogach i chodnikach pojawili się drogowcy sypiąc sól i piasek – informuje Urząd Miasta.

Urzędnicy proszą o zachowanie ostrożności i branie poprawki na dotychczasowy dojazd do pracy, czy szkoły – Trzeba uważać i wyjechać wcześniej – podkreślają.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) już wczraj wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniami,które we wtorek mogą występować w południowej części województwa lubuskiego.

Temperatura minimalna była w nocy na poziomie ok. -4 st. C, a minimalna przy gruncie ok. -6 st C. Lokalnie ujemna temperatura powietrza utrzyma się także w środę w ciągu dnia.

Wojewoda Lubuski przygotował wykaz placówek pomocy dla osób bezdomnych w województwie lubuskim, który zamieszczamy poniżej. Ponadto uruchomiona została bezpłatna Infolinia  (tylko z telefonu stacjonarnego) nr 800109160. 

Augustyn Wiernicki ze Stowarzyszenia im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp. podkreśla, że to nie tylko schronienie, ale także za każdym razem próba wyjścia z bezdomności – Pokazujemy naszym mieszkańcom, że mogą się zaangażować w prace placówki. Pomagać przy pracach, w kuchni i innych. Chcemy ich wyciągnąć z towarzyszących bezdomności problemów uzależnienia. U nas nie ma mowy o byciu pod wpływem jakichkolwiek substancji – mówi prezes stowarzyszenia.

Już przed godziną 18:00 wczorajszego wieczoru na drodze ekspresowej S3 drogowcy sypali solą. W Gorzowie Wlkp. w związku z oblodzeniem od wczorajszego wieczora drogowcy najpierw pojawili się na najważniejszych ulicach w mieście, zaliczanych do tzw. pierwszej kategorii. Drugi standard to główne drogi osiedlowe. A boczne i mniejsze osiedlówki, należące do miasta, to kategoria trzecia.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Lewica pokazała „jedynki” do sejmiku

Lubuska Lewica postawiła na znane nazwiska w wyborach do sejmiku województwa. O kolejną kadencję powalczą Elżbieta Jaworska, Tadeusz Jędrzejczak i Sławomir Muzyka. „Jedynką” w pozostałych

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content