Wybierasz się do Niemiec? Będziesz lepiej poinformowany

Fot. BWZ
Sytuacja na granicy oraz polsko-niemiecki system informacji pasażerskiej były tematami spotkania, w którym wziął udział członek Zarządu Województwa Lubuskiego Tadeusz Jędrzejczak. Samorząd od dawna pracuje nad ułatwieniami w komunikacji między Lubuskiem, a sąsiednimi krajami związkowymi RFN.

Spotkanie Tadeusza Jędrzejczaka z sekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów i Europy Jobstem Ubbeholdem, dyrektorem referatu Reinerem Haverkampem oraz referentką ds. współpracy z Polską Isabell Brühmann dotyczyło dostępności pasażerów do informacji. Członek zarządu województwa lubuskiego mówił o kluczowych węzłach komunikacyjnych województwa lubuskiego oraz najważniejszych problemach – linii kolejowej nr 203 oraz moście w Kostrzynie nad Odrą, który wymaga remontu. Wskazał, że te szlaki są ważne również z punktu widzenia polsko-niemieckiego pogranicza, dlatego istotne jest wykorzystanie z Programu Współpracy Interreg.

Uczestnicy spotkania wspólnie omówili m.in. projekt iBLu – plan wdrożenia zintegrowanego, transgranicznego systemu kolejowej informacji pasażerskiej dla podróżnych z Polski i Niemiec. Partnerem wiodącym tego projektu jest województwo lubuskie, a partnerami stowarzyszonymi – Ministerstwo Infrastruktury i Planowania Przestrzennego Landu Brandenburgia oraz Związek Komunikacyjny Berlina i Brandenburgii.

Na spotkaniu poruszono także tematy związane z projektami z Programu Współpracy Interreg, wspólnymi działaniami promocyjnymi na targach branżowych oraz realizacją wspólnych projektów medycznych.

.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Lewica pokazała „jedynki” do sejmiku

Lubuska Lewica postawiła na znane nazwiska w wyborach do sejmiku województwa. O kolejną kadencję powalczą Elżbieta Jaworska, Tadeusz Jędrzejczak i Sławomir Muzyka. „Jedynką” w pozostałych

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content