Czy zrealizowane inwestycje doprowadzą Jacka Wójcickiego do zwycięstwa? (WIDEO)

Jacek Wójcicki był gościem Lubuskiego Centrum Informacyjnego i Telewizji Gorzów.
Gościem Lubuskiego Centrum Informacyjnego jest urzędujący prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki, który będzie się ubiegał o kolejną kadencję. W ostatnich wyborach zdobył ponad 31 tysięcy głosów, to jest ponad 65 procent. Czy to pozwala być spokojnym o wynik wyborów i w tym roku? To, z czym przyjdzie się zmierzyć każdemu włodarzowi, to z pewnością dramatyczny niż demograficzny, z drugiej strony odpływ młodych Lubuszan z naszego regionu. Jak Jacek Wójcicki ma zamiar sobie poradzić z tym wyzwaniem? O gospodarce, współpracy z gminami i akademickości Gorzowa w rozmowie dnia.

-Mam wewnętrzną potrzebę kontynuacji zmian, które wprowadziłem dziewięć lat temu i pokierować nimi – tak o decyzji o starcie w kolejnych wyborach mówi urzędujący prezydent. – Jestem kandydatem bezpartyjnym, kandydatem wszystkich mieszkańców bez względu na barwy polityczne. Moi kandydaci to będą także osoby ponadpartyjne. Pracujemy jeszcze nad pełną kampanią. Niebawem przedstawimy program wyborczy i główne motto. Chcemy, żeby miasto rozwijało się prężnie. Jednym z filarów mojego programu będzie przede wszystkim gospodarka. Dzisiaj mamy na tyle rozbudowaną infrastrukturę, że możemy spokojnie i bezpiecznie żyć. Budujemy północną obwodnicę Gorzowa, uzbrajamy kolejne tereny inwestycyjne. Mówiąc o gospodarce mam na myśli dobre tereny dla dużych inwestorów, źródło dochodów w postaci podatków, wysoko specjalistyczne miejsca pracy, na które mamy wpływ. Chodzi o to, by w przyszłości nie było tak, że większość tych wielkich zakładów to będą tylko maszyny. Decydujemy o tym, kto kupuje tereny, to firmy z górnej, może nie najwyższej półki, ale zdecydowanie z górnej – dodaje prezydent Jacek Wójcicki. O pomysłach na zatrzymanie młodych, współpracy z gminami i o pomysłach na rozwiązanie problemów kolejowych w rozmowie.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Lewica pokazała „jedynki” do sejmiku

Lubuska Lewica postawiła na znane nazwiska w wyborach do sejmiku województwa. O kolejną kadencję powalczą Elżbieta Jaworska, Tadeusz Jędrzejczak i Sławomir Muzyka. „Jedynką” w pozostałych

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content