Mamy brąz! Marika Majewska na podium halowych mistrzostw Polski

Osiem biegnących kobiet
Fotofinisz finałowego biegu na 60 m ppł. pań. Na trzeciej pozycji Marika Majewska. Do rekordu życiowego zabrakło 0,07 s Fot. Domtel-Sport
Marika Majewska wywalczyła brązowy medal lekkoatletycznych halowych mistrzostw Polski, które rozgrywane są w Toruniu. Zawodniczka AZS AWF Gorzów zajęła trzecie miejsce w finałowym biegu na 60 metrów przez płotki.

Niespełna 22-letnia Marika Majewska na podium stanęła w sobotę (17 lutego). Najpierw wygrała swój bieg eliminacyjny, uzyskując 8,18 i pewnie awansując do finału. Dodajmy, że był to trzeci wynik kwalifikacji. Lepsze czasy wykręciły tylko: absolutna faworytka Pia Skrzyszowska – 7,99, a także Weronika Nagięć – 8,15.

Taka sama kolejność była też w finale, rozegranym godzinę po kwalifikacjach. Skrzyszowska pobiegła 7,91, Nagięć – 8,03, a Majewska – 8,13, choć miała najsłabszą reakcję startową z całej stawki – 0,197. Przypomnijmy, że przed rokiem zawodniczka trenerki Izabeli Zaleskiej-Posmyk wywalczyła srebrny medal – 8,20. Wtedy jednak nieobecna była Skrzyszowska.

Dodajmy, że w sobotnim finale biegu na 60 metrów na szóstej pozycji finiszowała Nikola Horowska (ALKS AJP Gorzów) – 7,41. Z kolei w pięcioboju siódma była Olga Kuczmyło (AZS AWF Gorzów) – 2954. Tę samą lokatę w pchnięciu kulą zajęła Alicja Dudkiewicz (Agros Żary) – 12,27.