Lewica pokazała „jedynki” do sejmiku

Fot. Dariusz Nowak
Lubuska Lewica postawiła na znane nazwiska w wyborach do sejmiku województwa. O kolejną kadencję powalczą Elżbieta Jaworska, Tadeusz Jędrzejczak i Sławomir Muzyka. „Jedynką” w pozostałych okręgach będą wicewojewoda Tomasz Nesterowicz oraz mecenas Kazimierz Pańtak.

– W najbliższych wyborach samorządowych będziemy obecni na listach w każdym powiecie i w większości gmin. Pod logiem Lewicy wystartuje ok.  300 naszych członków, a ok. 200 kolejnych w lokalnych komitetach będzie reprezentować lewicowe wartości – mówi Marcin Zbrzyzny, szef wyborczego sztabu Lewicy w Lubuskiem. – W sejmiku będziemy gwarantem tolerancji, akceptacji, troski o najsłabszych. Będziemy reprezentowali interesy tych osób, o których polityka często zapomina – dodaje.

W okręgu 4 (Zielona Góra, powiat zielonogórski) liderem listy będzie były zielonogórski radny, a aktualny wicewojewoda lubuski Tomasz Nesterowicz, który pełni także funkcję współprzewodniczącego Nowej Lewicy w regionie. – Z naszych list wynika, że Nowa Lewica jest kobietą, bo mamy przewagę pań na listach. Hasła, które nosimy na sztandarach realizujemy w praktyce. Nowa Lewica jest gwarantem postępu w województwie lubuskim, zachowania praw mniejszości oraz tego, że będziemy regionem prężnie rozwijającym się. Dzięki nam lubuskie stanie się bramą, przez którą Europa będzie trafiała do Polski – przekonuje Nesterowicz.

Listy w pozostałych regionach poprowadzą Maria Jaworska, Sławomir Muzyka, Kazimierz Pańtak oraz Tadeusz Jędrzejczak. Ten ostatni podkreśla wagę inwestycji transportowych w tym modernizacji linii kolejowej numer 203 oraz odpowiedniego gospodarowania środkami unijnymi. – Będziemy dbali o utrzymanie zrównoważonego rozwoju województwa. Pozostajemy optymistami, walczymy o swoje miejsce w sejmiku. Oczekujemy od mieszkańców regionu pytań, na jakie jesteśmy gotowi odpowiadać – twierdzi Tadeusz Jędrzejczak, obecny radny województwa oraz członek zarządu województwa lubuskiego.

 – Chcę współdziałać, aby Lubuszanom żyło się lepiej, a pieniądze unijne trafiały nie tylko do dużych miast, ale także mniejszych miejscowości – zapewnia z kolei Maria Jaworska, także aktualna radna województwa, która o mandat powalczy na północy regionu.

Lista jedynek Nowej Lewicy w Lubuskie:

1. Okręg 1 (miasto Gorzów Wielkopolski; powiaty: strzelecko-drezdenecki, gorzowski) – TADEUSZ JĘDRZEJCZAK

2.Okręg 2 (powiaty: świebodziński, sulęciński, słubicki, międzyrzecki) – MARIA JAWORSKA

3. Okręg 3 (powiaty: żarski, krośnieński) – SŁAWOMIR MUZYKA

4. Okręg 4 (miasto Zielona Góra, powiat zielonogórski) – TOMASZ NESTEROWICZ

5. Okręg 5 (powiaty: wschowski, żagański, nowosolski) – KAZIMIERZ PAŃTAK

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content