Pierwszy mecz finału nie dla gorzowianek. Zabójcze trójki rywalek (ZDJĘCIA)

Kobieta w sportowej koszulce
Elena Tsineke zdobyła 19 punktów i zaliczyła 11 asyst. Miała także 5 strat Fot. Piotr Kaczmarek
Koszykarki Polskiej Strefy Inwestycji Enei AJP Gorzów przegrały pierwszy mecz finału ekstraklasy. Rywalki z Polkowic rozbiły nas trójkami. Trafiły 15 z 32 rzutów, co oznacza skuteczność na poziomie 46,9 proc. – Zapraszamy do Gorzowa. Będziemy walczyć z całych sił – mówi trener Dariusz Maciejewski.

KGHM BC Polkowice – Polska Strefa Inwestycji Enea AJP Gorzów 99:88 (28:15, 28:26, 22:32, 21:15) – stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw) 1:0

KGHM BC: Wheeler 22 (3×3, 11 asyst), Fraser 17 (2×3, 7 zbiórek), Stanković 16 (7/10 za dwa, 12 zbiórek), Gertchen 7 (1×3), Piestrzyńska 0 oraz Banaszak 16 (3×3), Friskovec 12 (4×3, 5 zbiórek), Kośla 9 (2×3), Gajda 0.

Polska Strefa Inwestycji Enea AJP: Jones 24 (7/9 za dwa, 1×3, 7 zbiórek), Tsineke 19 (1×3, 11 asyst, 5 strat), Telenga 13 (3/5 za dwa, 10 zbiórek), Pszczolarska 5 (1×3), Wentzel 4 oraz Bibby 21 (2×3, 9/9 za jeden), Jakubiuk 2, Kuczyńska 0, Śmiałek 0.

Gdzie szukać przewag KGHM BC? W skuteczności rzutów za trzy

Gorzowianki nie najlepiej, a mówiąc wprost – słabo weszły we wtorkowy (12 marca) mecz. Po pierwszej kwarcie przegrywały 13 punktami, a do przerwy pozwoliły rywalkom zdobyć aż 56 “oczek”, czyli zdecydowanie za dużo. Na półmetku Elena Tsineke miała na koncie 9 punktów, Stephanie Jones 8, a Weronika Telenga 7. Z kolei wśród miejscowych najskuteczniejsze były: Dragana Stanković 14 i Erica Wheeler 12.

Tymczasem w trzeciej kwarcie sprawy miały się już zgoła inaczej. Przyjezdne pokazały, że 18 punktów można odrobić nawet w starciu z tak mocarnym zespołem, jak ten z Polkowic. I w 29 minucie, po trójce Tsineke, objęły prowadzenie 73:71! Niestety, po raz pierwszy i zarazem ostatni w tym spotkaniu. Koszykarki KGHM BC odpowiedziały bowiem serią siedmiu punktów, a w czwartej kwarcie przypieczętowały zwycięstwo.

Zajrzyjmy w statystyki. Gdzie szukać przewag KGHM BC? Przede wszystkim w skuteczności rzutów za trzy: 15/32 (46,9 proc.) – 5/20 (25 proc.). Ponadto w dzieleniu się piłką: 32 asysty – 21. I jeszcze w stosunku strat do przechwytów: 11:8 – 14:4. Z tym zaś wiąże się rubryka “punkty ze strat”: 16 – 9.

Dariusz Maciejewski: Będziemy walczyć z całych sił, żeby w Gorzowie wygrać

– W takim dniu jak dzisiaj, gdzie trafiły 15 na 30 rzutów za trzy, na 50 procentach, nie wygrasz z Polkowicami. Po prostu nie wygrasz. Musimy mieć sytuację taką, że one grają słabsze zawody, a dzisiaj były doskonałe. A myśmy naprawdę dobrze grali, oprócz pierwszej kwarty, ale to nie starczyło. Po prostu Polkowice dzisiaj były lepsze. Zapraszamy do Gorzowa. Będziemy walczyć z całych sił, żeby w Gorzowie wygrać – zapewnił Dariusz Maciejewski, trener Polskiej Strefy Inwestycji.

Karol Kowalewski: Przetrwaliśmy ciężki moment w trzeciej kwarcie

– Myślę, że nasz zespół miał dwa oblicza, Gorzów miał dwa oblicza i były to też dwie różne połowy. Dla mnie najważniejsze jest, że przetrwaliśmy ciężki moment w trzeciej kwarcie. Trochę podaliśmy rękę zespołowi z Gorzowa, bo to były nasze indywidualne błędy, nie egzekwowaliśmy swoich założeń. Cieszę się, że mamy 1:0 – skomentował Karol Kowalewski, trener KGHM BC.

Drugi mecz już w czwartek (14 marca) w Arenie Gorzów. Początek o godz. 17.00.

Fotogaleria z meczu KGHM BC Polkowice – Polska Strefa Inwestycji Enea AJP Gorzów