Filip Podgórski nabierał doświadczenia w Belgii

Sześciu chłopców w kolarskich strojach
Filip Podgórski (trzeci od prawej) z LKS POM Strzelce Krajeńskie z kolegami z reprezentacji Polski U-17 Fot. Kadra Polski Kolarstwo Szosowe U17/FB
Filip Podgórski wraz z kolarską reprezentacją Polski U-17 wystartował w dwóch wyścigach szosowych w Belgii. W pierwszym przedstawiciel LKS POM Strzelce Krajeńskie finiszował w peletonie, natomiast w drugim wywalczył ósme miejsce.

– Nasz zawodnik Filip Podgórski w święta może będzie jadł śniadanie wielkanocne, ale też szykował się do wyścigu w Belgii. To jest kategoria junior młodszy – zapowiadał Piotr Ignaczak, trener LKS POM Strzelce Krajeńskie.

Filip wystartował w Belgii najpierw w przedświąteczną sobotę, w GP Rotselaar. W 50-osobowym peletonie, który 64-kilometrową trasę pokonał ze średnią prędkością 44,3 km/h, finiszował w środku stawki, konkretnie na 24. pozycji. Triumfował Mikołaj Legieć (UKS Centrum Nowa Ruda).

Dwa dni później, czyli w lany poniedziałek, reprezentant LKS POM Strzelce Krajeńskie ścigał się w GP Mopertingen – Bilzen. „Warunki deszczowe i mocno wiejący wiatr dały się ostro we znaki wszystkim kolarzom, co przełożyło się na porwane grupy i do mety peleton dojechał poszatkowany” – czytamy na klubowym profilu na FB.

W tej rywalizacji, na 55,3-kilometrowej trasie, Filip wywalczył ósme miejsce. Do zwycięzcy, czyli Igora Mitoraja (WMKS Olsztyn), stracił minutę i 16 sekund. „Ściganie się za granicą, szczególnie w takim kolarskim kraju jak Belgia, to spora dawka doświadczenia” – to komentarz na facebookowym profilu LKS POM Strzelce Krajeńskie.