Kobiety mają siłę i swój klub w powiecie gorzowskim (WIDEO)

W powiecie gorzowskim powstał nowy klub radnych. Stworzyły go kobiety z dużym doświadczeniem społecznym i samorządowym. Nazwały się Siła Kobiet – Klub Radnych Powiatu Gorzowskiego. Dlaczego powstał? Jak jego członkinie widzą swoją rolę w powiecie? O sile kobiet i o tym, co wnoszą do polityki, a także o najbliższych planach rozmawiamy z prezes Gorzowskiego Rynku Hurtowego.

– Chcemy być silnym głosem kobiet w powiecie, merytorycznym wsparciem dla zarządu powiatu. Każda z nas zasiada w komisjach – mówi gość LCI i dodaje: – Przed nami ciężki czas, sesja absolutoryjna i raport o stanie powiatu. Poprzednia kadencja była burzliwa. Chcemy wprowadzić do rady powiatu gorzowskiego stabilizację dla pracowników, ciągłość zadań i świeżość. Najważniejszymi zadaniami, które stoją przed nami są kwestie wspólnego transportu zbiorowego dla Gorzowa i okolicznych gmin oraz kwestia remontów dróg – podkreśla Agata Dusińska z klubu radnych Siła Kobiet.

W skład klubu weszły:

Agnieszka Hołubowska, mieszkanka gminy Witnica, od wielu lat zaangażowana społecznie w wiele gminnych i powiatowych przedsięwzięć, członkini Koła Gospodyń Wiejskich, radna i przewodnicząca Rady Miejskiej w Witnicy, członkini Ochotniczej Straży Pożarnej.

Agata Dusińska, która przez wiele lat z zaangażowaniem współtworzyła sektor prywatny. Doświadczenie w przedsiębiorczości wykorzystuje obecnie w działaniach na rzecz samorządu. Współpracowała z władzami Gorzowa, była szefową gabinetu prezydenta Jacka Wójcickiego w czasie pierwszej kadencji. Od 5 lat rozwija działalność Gorzowskiego Rynku Hurtowego S.A. jako jego prezes.

Małgorzata Ludniewska, mieszkanka gminy Santok, wieloletnia radna powiatu gorzowskiego i jego wicestarosta, nauczycielka, pedagog z 40- letnim doświadczeniem, zaangażowana w wiele inicjatyw na rzecz powiatu i swojej gminy.

Anna Wichlińska, rodowita kostrzynianka. W samorządzie od 2014 roku, niezmiennie jako radna powiatu gorzowskiego. Z zawodu adwokatka, członkini zielonogórskiej Izby Adwokackiej.

Beata Pampuchowicz, była radną i przewodniczącą rady gminy Lubiszyn, członkini Zarządu Forum Skarbników Województwa Zachodniopomorskiego, a jednocześnie inicjatorka powstania Forum Skarbników Województwa Lubuskiego, sama od kilkunastu lat pełni funkcję skarbnika gminy, wcześniej w Myśliborzu, obecnie w Lubiszynie.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content