Piłkarski weekend 28-30 kwietnia. Syrena nie daje szans Odrze w hicie IV ligi (WYNIKI)

Piłka na boisku
Spośród lubuskich III-ligowców u siebie grał tylko Stilon Gorzów
Promień wygrał z Dębem, a Tęcza z Dozametem – tak zaczął się w piątek piłkarski weekend. Niespodzianki? Być może, ale w IV lidze i okręgówce nie ma miejsca na nudę. Z kolei w III lidze nasze zespoły częściej w odwrocie. A w niedzielnym hicie Syrena rozbiła Odrę.

Spośród lubuskich III-ligowców zwycięstwo odniosła tylko Carina Gubin. Piłkarze trenera Grzegorza Kopernickiego wygrali w Zabrzu po golach Jakuba Rysia, Dominika Więcka i Kacpra Laskowskiego. Punkt zdobyła natomiast Lechia Zielona Góra, bezbramkowo remisując w Kluczborku. Z jednej strony rywal niżej notowany. Z drugiej drużyna trenera Andrzeja Sawickiego kończyła mecz w dziewiątkę, ponieważ czerwone kartki zobaczyli: Jakub Kołodenny i Rafał Ostrowski.

Porażek doznały z kolei ekipy z Gorzowa. Stilon przed własną publicznością zagrał na zero… z przodu. Niestety, nie miał szans z liderem. Tymczasem Warta dzielnie walczyła w Bielsku-Białej, do przerwy remisując po trafieniach Pawła Krauza z rzutu karnego i Dominika Siwińskiego. W drugiej połowie jednak strzelali już tylko rywale.