Stal niczym walec. Zwycięstwa Ilanki i Odry na trudnym terenie (PODSUMOWANIE)

Trzech mężczyzn na boisku
Jakub Budziński (niebieski strój) z Odry Nietków kontra Piotr von Oppeln Bronikowski z Syreny Zbąszynek Fot. Jacek Lewandowski/Syrena Zbąszynek/FB
Stal Jasień umocniła się na prowadzeniu w tabeli IV ligi. Dozamet Nowa Sól awansował na pozycję wicelidera, a Ilanka Rzepin na trzecie miejsce. Gracjan Lewicki ustrzelił hat tricka, a Maciej Ryng dublet. Syrena Zbąszynek wygrała w Nietkowie, a w derbach powiatu górą Pogoń Świebodzin.

Aktualna tabela IV ligi (źródło: Lubuski Związek Piłki Nożnej)

Stal Jasień – Lubuszanin Derzdenko 2:0 (1:0)

Bramki: Patryk Jasiak (15), Dawid Kaczor (90+1).

Stal idzie jak po swoje. Odniosła siódme zwycięstwo w sezonie (czwarte z rzędu) i pozostaje jedynym zespołem bez porażki w IV lidze. Drugą bramkę zdobyła, grając w dziesiątkę, bo w 83 minucie czerwoną kartkę (po drugiej żółtej) zobaczył Patryk Jasiak. Z kolei Lubuszanin nie może wykaraskać się z dolnych rejonów tabeli.

Dozamet Nowa Sól – Promień Żary 5:0 (4:0)

Bramki: Gracjan Lewicki 3 (35, 42, 45), Alan Furman (24), Michał Bartnicki (55).

Od początku rozgrywek zadziwia nie tylko Dozamet, czyli beniaminek IV ligi, ale także Gracjan Lewicki. Po meczu z Promieniem, w którym w ciągu 10 minut skompletował hat tricka, przyznał z przymrużeniem oka, że trudniej strzelało się gole w okręgówce. Relację i zdjęcia z tego spotkania oraz rozmowę z Lewickim znajdziesz TUTAJ.

Pogoń Skwierzyna – Ilanka Rzepin 0:2 (0:1)

Bramki: Ernest Markowski (26), Mateusz Stefanowicz (59).

Pogoń, która po sześciu kolejkach była liderem IV ligi, najwyraźniej dostała zadyszki, bo przegrała drugi mecz z rzędu. Ale też trzeba przyznać, że mocny rywal zawitał do Skwierzyny. „Wygrywamy na trudnym terenie” – to komentarz na profilu Ilanki na FB.

Odra Nietków – Syrena Zbąszynek 0:1 (0:0)

Bramka: Piotr von Oppeln Bronikowski (65).

Odra nie uznaje półśrodków – albo zgarnia całą pulę, albo zostaje z niczym. „W piłce nożnej często tak jest, że jak popełnia się błędy pod własną bramką, a nie znajduje się sposobu na pokonanie bramkarza rywali, to ciężko myśleć o trzech punktach” – skwitował Sławomir Danyło. Tymczasem Syrena wskoczyła na piąte miejsce w tabeli, ale myślami jest już przy spotkaniu pucharowym. W środę o 16.30 podejmie Lechię Zielona Góra.

Stal Sulęcin – Czarni Żagań 0:3 (0:1)

Bramki: Maciej Ryng 2 (38, 83), Mikołaj Irski (67).

Stal, podobnie jak Pogoń Skwierzyna, po dobrym otwarciu sezonu wyraźnie obniżyła loty i doznała drugiej porażki z rzędu. Mecz kończyła w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Pawła Sałęgi w 76 minucie. Czarni natomiast zaliczyli drugie kolejne zwycięstwo i powolutku pną się w ligowej tabeli.

Pogoń Świebodzin – Victoria Szczaniec 2:1 (1:0)

Bramki: Tumelo Letuka (13), Marcin Lisowski (71) – Jerzy Biczyk (90+2)

Derby powiatu świebodzińskiego dla Pogoni. Przy stanie 1:0 Filip Kubacki obronił strzał Artura Błaszczaka z rzutu karnego i nie pozwolił Victorii wyrównać. Gospodarze odnotowali także debiut w IV lidze 17-letniego wychowanka Szymona Pyclika. I jeszcze 16. domowe spotkanie z rzędu bez porażki!

Pogoń Świebodzin po drugich w tym sezonie derbach powiatu Fot. Pogoń Świebodzin/FB

Warta II Gorzów – Lechia II Zielona Góra 3:0 (1:0)

Bramki: Filip Roszak (17), Mateusz Posmyk (54), Wojciech Stasiak (84).

W meczu rezerw III-ligowców Warta wyraźnie lepsza od Lechii. Drugą bramkę dla miejscowych zdobył Mateusz Posmyk, który w najbliższy weekend powalczy o medale lekkoatletycznych mistrzostw Polski młodzików w skoku wzwyż i wieloskoku.

Dąb Sława – Przybyszów – Sprotavia Szprotawa 1:2 (0:1)

Bramki: Łukasz Krawczyk (58) – Leszek Jagodziński (32), Wiktor Bogdanów (68-samobójcza).

Sprotavia odniosła drugie zwycięstwo z rzędu, i to na wyjeździe. Z kolei Dąb doznał trzeciej kolejnej porażki. Wprawdzie po przerwie doprowadził do wyrównania, ale później strzelił samobója. A w końcówce nie wykorzystał gry w przewadze, kiedy w 87 minucie Olafa Żubrowskiego ujrzał drugą żółtą kartkę.