Nikola Horowska podwójnie złota. Medalowe żniwa gorzowskich lekkoatletów

Kobieta i mężczyzna przybijają piątkę
Podwójna mistrzyni i jeszcze wicemistrzyni Nikola Horowska podziękowała trenerowi Tomaszowi Sasce za perfekcyjne przygotowanie do zawodów w Poznaniu Fot. Tomasz Saska/Facebook
7 medali – 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe – wywalczyli lubuscy, a raczej gorzowscy lekkoatleci na młodzieżowych mistrzostwach Polski w Poznaniu. Gwiazdą zawodów była Nikola Horowska z ALKS AJP Gorzów, która trzykrotnie stanęła na podium – dwa razy na najwyższym stopniu.

Dwudniowe mistrzostwa Polski U23 zakończyły się w niedzielę (31 lipca) na stadionie na Golęcinie. Nikola Horowska rozpoczęła zmagania od srebra w biegu na 100 m. W finale zawodniczka trenera Tomasza Saski uzyskała czas 11,69 (w eliminacjach 11,58). Popis dała jednak drugiego dnia rywalizacji w Poznaniu.

Dwa złote medale w niespełna godzinę

W niedzielę 21-letnia Horowska w niespełna godzinę wywalczyła dwa tytuły mistrzowskie! Pierwszy w skoku w dal, otwierając konkurs nieosiągalną dla rywalek odległością 6,55 – i to przy nie najlepszym trafieniu w belkę. W kolejnych próbach uzyskała 6,37 i 6,54. Z pozostałych zrezygnowała, koncentrując się na zbliżającym się biegu na 200 m. Na swoim koronnym dystansie też sięgnęła po złoto, finiszując z czasem 23,25.

Podsumowując, Nikola Horowska zgarnęła w Poznaniu 3 medale i poprawiła rekord życiowy w skoku w dal. A już w sobotę (6 sierpnia) wystartuje w prestiżowym mityngu Diamentowej Ligi w Chorzowie.

ALKS AJP Gorzów na drugim miejscu

Po dwa medale sięgnął Łukasz Żok, także reprezentujący barwy ALKS AJP. W sobotę wygrał bieg na 100 m – 10,53, a w niedzielę zajął trzecie miejsce na dystansie dwukrotnie dłuższym – 21,06. Ponadto Daniel Sołtysiak (ALKS AJP) zdobył srebro w biegu na 400 m – 46,90, a Marika Majewska (AZS AWF Gorzów) dołożyła brąz w biegu na 100 m przez płotki – 13,52.

W klasyfikacji medalowej klubów na drugiej pozycji uplasował się ALKS AJP – 3 złote, 2 srebrne i brązowy. Natomiast wśród województw Lubuskie znalazło się na piątym miejscu – 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.