Syrena i dwie Odry odskakują rywalom. Emocje i niespodzianki w IV lidze

Czterej mężczyźni na boisku
Fragment meczu Pogoń Świebodzin - Ilanka Rzepin. O piłkę walczą: Artur Błaszczak (z lewej) i Marcin Adamczewski
Syrena Zbąszynek i Odra Bytom Odrzański wygrały na piekielnie trudnym terenie. Zwycięstwo odniosła także Odra Nietków. Pierwsze punkty wiosną zgubiła Ilanka Rzepin. Rafał Dzidek i Bartosz Olejniczak ustrzelili po hat tricku.

39 bramek w dziewięciu meczach, co daje średnią 4,3. Po cztery zwycięstwa gospodarzy i gości, do tego jeden remis – tak w statystycznym skrócie wyglądała przedświąteczna (8 kwietnia) kolejka w piłkarskiej IV lidze.

Syrena Zbąszynek i Odra Bytom Odrzański mają moc

Punktów nie straciła trójka nadająca ton rozgrywkom, choć lider i wicelider mieli piekielnie trudne zadanie. Prowadząca w tabeli Syrena Zbąszynek pokonała 3:1 Polonię w Słubicach. Do przerwy był remis 1:1, a w drugiej połowie goście dołożyli dwie bramki w ciągu pięciu minut.

Z bardzo wymagającym rywalem poradziła sobie także Odra Bytom Odrzański, wygrywając 3:2 z Lubuszaninem w Drezdenku. Miejscowi dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, przyjezdni jednak za każdym razem wyrównywali. A decydujący cios zadał Gabriel Draczyński, trafiając w 80 minucie.

Kontaktu z czołową dwójką nie traci Odra Nietków, która u siebie pokonała 2:0 Pogoń Skwierzyna. W pierwszej połowie kibice nie obejrzeli bramek, w drugiej na listę strzelców wpisali się: Łukasz Kaczorowski i Roman Kopacz (z karnego).

Zawiedzeni kibice w Żaganiu i Sławie

Pierwsze punkty wiosną straciła Ilanka Rzepin, remisując 1:1 w Świebodzinie z Pogonią, która z kolei wciąż jest niepokonana w rundzie rewanżowej. Relację i zdjęcia znajdziesz TUTAJ.

Porażki wiosną nie doznał także Promień Żary, który przed własną publicznością pokonał 3:2 Meprozet Stare Kurowo. Goście od 75 minuty grali w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę (po drugiej żółtej) zobaczył Rikimaru Hirano.

Bardzo przykrą niespodziankę sprawili swoim kibicom Czarni Żagań, ulegając na własnym boisku 2:3 przedostatniej w tabeli Celulozie Kostrzyn. Goście w 66 minucie stracili Jakuba Bakalarza (druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka), a 7 minut później Sebastian Jankowski zdobył decydującego gola. Wcześniej dwa razy trafił Dawid Bździel.

U siebie nie popisali się także piłkarze Dębu Sława – Przybyszów, przegrywając 2:4 z niżej notowaną Spójną Ośno Lubuskie. Ciekawostka: Dąb jest najbardziej „symetrycznym” zespołem w IV lidze. Na koncie ma 10 zwycięstw i 10 porażek, bramki 45:45.

Hat trick Rafała Dzidka i Bartosza Olejniczaka

W dwóch meczach mieliśmy hat tricki. Korona Kożuchów przed własną publicznością pokonała 3:2 Budowlanych Lubsko, a wszystkie bramki dla gospodarzy zdobył Bartosz Olejniczak.

Hat tricka ustrzelił także Rafał Dzidek z Lechii II Zielona Góra, która u siebie rozbiła Piasta Iłowa 4:1. Co ciekawe, przyjezdni w 21 minucie objęli prowadzenie, ale później trafiali już tylko miejscowi.