Ilanka jest niesamowita! Odra na III-ligowym kursie (PODSUMOWANIE)

Ośmiu mężczyzn na boisku
Ilanka Rzepin w rundzie wiosennej zgarnęła 31 punktów z 33 możliwych do zdobycia Fot. Ilanka Rzepin/Facebook
10 zwycięstw i remis – to niesamowity bilans Ilanki Rzepin w rundzie wiosennej rozgrywek IV ligi. 22 bramki zdobyte w ostatnich trzech meczach – to z kolei imponujący dorobek Odry Bytom Odrzański, która zbliża się do III ligi.

Równo cztery bramki na mecz – taką średnią wykręcili w 28. kolejce spotkań (12-14 maja) lubuscy IV-ligowcy. Zdecydowanie zawyżyły ją jednak zespoły grające w Bytomiu Odrzańskim, Nietkowie, Zielonej Górze i Sławie.

Derby powiatu dwukrotnie rozstrzygane w 90+3 minucie

Zacznijmy jednak od dwóch pojedynków będących derbami powiatu, a rozstrzygniętych w doliczonym czasie gry. Niesamowitą serię kontynuuje Ilanka Rzepin, która wiosną nie doznała jeszcze porażki, a tylko raz pozwoliła rywalowi na remis. Tym razem na wyjeździe pokonała 1:0 Polonię Słubice, a gola na wagę trzech punktów zdobył Kacper Lewitzki w 90+3 minucie.

Bardzo podobny scenariusz miał mecz Lubuszanin Drezdenko – Meprozet Stare Kurowo. Tutaj także wynik ustalony został w 90+3 minucie, kiedy to Christian Brodowski strzelił bramkę na 2:1 dla gości. Dodajmy, że to spora niespodzianka, a może nawet sensacja, bo gospodarze mieli 21 punktów więcej niż rywale…

Odra Bytom Odrzański, czyli 22 bramki w trzech meczach

Odra Bytom Odrzański błyskawicznie pozbierała się po co najmniej wstydliwej porażce 30 kwietnia w Zbąszynku. Od tego czasu odniosła trzy efektowne zwycięstwa, zdobywając aż 22 gole. W sobotę u siebie rozbiła 7:1 Pogoń Skwierzyna. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Bartosz Skiba.

Bardzo wysoko wygrała także Odra Nietków, na własnym boisku pokonując 5:1 Czarnych Żagań. Ozdobą spotkania był hat trick Patryka Trzmiela, a zwłaszcza dwie bramki zdobyte z rzutów wolnych – relację i zdjęcia znajdziesz TUTAJ.

Sześć goli padło też w Zielonej Górze, gdzie rezerwy miejscowej Lechii rozprawiły się 4:2 z Promieniem Żary. Dwukrotnie do siatki przyjezdnych trafił Bartosz Żurawski. A z drugiej strony bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego zapakował Krzysztof Wiliński – relację i zdjęcia znajdziesz TUTAJ.

Mały trening strzelecki urządzili sobie jeszcze piłkarze Dębu Sława – Przybyszów, którzy przed własną publicznością pokonali 4:1 zamykających tabelę Budowlanych Lubsko. Ku zaskoczeniu wszystkich goście już w 7 minucie objęli prowadzenie. Później jednak trafiali już tylko gospodarze, a dwa gole zdobył Maciej Rybak.

Paweł Dulat nie traci formy, ale Syrena Zbąszynek traci punkty

Nie powiodło się natomiast Syrenie Zbąszynek, która walczy z Odrą Bytom Odrzański o awans do III ligi. Zespół trenera Tomasza Leszczyńskiego na swoim terenie tylko zremisował 2:2 z trzecim od końca Piastem Iłowa. Obie bramki dla miejscowych strzelił niezawodny Paweł Dulat – na 1:0 i na 2:2.

Tymczasem drugie wyjazdowe zwycięstwo w rundzie wiosennej odniosła Pogoń Świebodzin, wygrywając 1:0 z Koroną w Kożuchowie. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 50 minucie Marcin Szymański.

Z kolei Spójnia Ośno Lubuskie zgodnie z planem u siebie pokonała 2:0 żegnającą się z IV ligą Celulozę Kostrzyn.

Aktualna tabela IV ligi (źródło: Lubuski Związek Piłki Nożnej)