Kto da więcej? Obrazy gorzowskich artystów idą pod młotek – na szczytny cel (ZAPOWIEDŹ WIDEO)

Logo tegorocznej akcji. Podczas ubiegłorocznej edycji zbierano na ofiary wojny.
18 maja o godz. 18.00. w Filharmonii Gorzowskiej odbędzie się kolejna aukcja dzieł sztuki – „Artyści dzieciom”. II edycja akcji wesprze tym razem dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym. Do licytacji stanie 1 asamblaż i 15 obrazów podarowanych przez artystów związanych z Gorzowem i okolicami.

W ubiegłym roku organizatorzy zbierali na pomoc Ukrainie. Zebrano ponad 50 tysięcy złotych. – W tym roku zbieramy na psychiatrię dziecięcą, m.in. na warsztaty – mówi Krystyna Sibińska, posłanka na Sejm RP z Koalicji Obywatelskiej, Członek Parlamentarnego Zespołu ds. Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży.

– Pomysł zrodził się bardzo spontanicznie, rok temu, gdy chcieliśmy wesprzeć Ukrainę. Zaprosiliśmy artystów z Gorzowa i okolic. Impreza w ubiegłym roku była bardzo udana i byliśmy bardzo zaskoczeni wynikiem – mówi Ewa Niśkiewicz – Krawczyk, artystka i pomysłodawca aukcji.

Radosław Krawczyk, współtwórca aukcji – W tamtym roku zbieraliśmy dla Ukrainy, gdy rozpoczęła się wojna, teraz też toczy się wojna, w serach i umysłach młodych ludzi, w ich życiu. Popadają w depresje i Nie możemy być obojętni, musimy pomóc. – Wspólna inicjatywa zawsze może przynieść większe korzyści, a potrzeba działania na tym polu jest ogromna. Całym sercem jestem za tym, by pomagać dzieciom i młodzieży – mówi Sylwia Dobrzyńska, pedagog i arteterapeutą.

Alicja Radwan Fundacja Today Tomorrow Dzisiaj Jutro Razem. – Chcemy te pieniądze przekazać na warsztaty różnego rodzaju dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi, na terapię. Pokażemy, że nie są sami.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content