Ministerstwo Kultury wesprze także Filharmonię Gorzowską

Jeden z koncertów w sezonie 2019/2020.
Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński oraz prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki 22 maja podpisali umowę w tej sprawie.

Dofinansowanie ministerstwa sięgać będzie kwoty mln 1,3 mln zł, ale umowa pozwoli również na uzgodnienia w sprawie dodatkowego finansowania na przykład w przypadku inwestycji.
Porozumienie zostało zawarte do 31 grudnia 2025 roku z możliwością przedłużenia. Umowa daje także możliwość wnioskowania o dotacje na konkretne inwestycje.

-To duże wsparcie, każda zewnętrzna złotówka ma znaczenie, ponieważ zysk planowany w głównej mierze ze sprzedaży biletów, to słabo przewidywalny dochód. Dofinansowanie pozwoli nam na wprowadzenie nowych działań i projektów artystycznych – mówi nam Joanna Pisarewicz, dyrektorka filharmonii.
Przypomnijmy. Filharmonia Gorzowska jest także wspierana przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Chodzi o dofinansowanie Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara oraz projektów oper dla dzieci i młodzieży.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content