Zwycięstwa z dedykacją. Polonia wygrywa w Nietkowie (PODSUMOWANIE)

Piłkarze wchodzący na boisko
W meczu Dąb Sława – Przybyszów – Czarni Żagań decydująca bramka padła z rzutu karnego w 87 minucie Fot. Gmina Sława/Facebook
Lubuszanin Drezdenko i Polonia Słubice z kompletem zwycięstw w piłkarskiej IV lidze. Bez porażki są także: Stal Jasień i Meprozet Stare Kurowo. W III kolejce spotkań dublet ustrzelili: Albert Cipior i Adrian Ratajczyk. A Pogoń Świebodzin niespodziewanie wysoko wygrała w Żarach.

33 bramki w dziewięciu meczach – to daje średnią 6,67, czyli IV liga ma się dobrze. W weekend (19-20 sierpnia) aż sześć razy wygrywali goście. Lubuszanin Drezdenko zadedykował zwycięstwo trenerowi Pawłowi Posmykowi, a Pogoń Świebodzin – byłemu prezesowi Norbertowi Trudzińskiemu.

Rafał Gronostaj i Daniel Stadie zdobyli dwie bramki w pięć minut

Lubuszanin nie zwalnia tempa. W sobotę na wyjeździe pokonał 4:1 rezerwy Lechii Zielona Góra. Wprawdzie do przerwy prowadzili gospodarze, ale w drugiej połowie na boisku rządził już lider. Tym razem na listę strzelców nie wpisał się Łukasz Zagdański. Goście zadedykowali zwycięstwo trenerowi Posmykowi, który dzień przed meczem trafił do szpitala.

Komplet punktów ma także Polonia Słubice, choć rozegrała o jedno spotkanie mniej. Piłkarze trenera Andrzeja Wypycha w delegacji rozprawili się 2:0 z Odrą Nietków. Sprawę załatwili w niespełna pięć minut po golach Rafała Gronostaja i Daniela Stadiego.

Ilanka Rzepin, Syrena Zbąszynek i Czarni Żagań wyszarpały trzy punkty

Dwa zwycięstwa i porażkę mają w swoim dorobku cztery zespoły. W tym gronie jest Ilanka Rzepin, która triumfowała 1:0 nad Stalą w Sulęcinie. Jedyną bramkę zdobył Andrzej Pawłowski w 86 minucie.

Sześć punktów na koncie ma także Pogoń Świebodzin. O ile kogoś nie dziwi sam fakt wygranej ekipy trenera Krzysztofa Kaczmarczyka z Promieniem w Żarach, o tyle wynik 3:0 jest już niespodzianką. Niedzielne zwycięstwo przyjezdni zadedykowali byłemu prezesowi Trudzińskiemu – tego dnia przypadała trzecia rocznica jego śmierci. Z kolei miejscowi w trzech meczach ligowych stracili 12 goli. A gdyby doliczyć spotkanie pucharowe, to aż 18.

Kolejną drużyną z bilansem 2-1 jest Syrena Zbąszynek, która w delegacji pokonała 2:1 Koronę Kożuchów. Decydującą bramkę zdobył niezawodny kapitan Paweł Dulat w 83 minucie. A w szatni słychać było coraz głośniejsze: Sialalalalala, hej Syrena!

Ostatnim zespołem ze wspomnianej czwórki są Czarni Żagań. W sobotę po ciężkim boju wywieźli komplet punktów ze Sławy, gdzie wygrali 2:1 z Dębem. Sukces przypieczętowali w 87 minucie, kiedy Janusz Szkarapat wykorzystał rzut karny.

Albert Cipior i Adrian Ratajczyk ustrzelili dublet

Na koniec słów kilka o beniaminkach. Stal Jasień po dwóch remisach odniosła okazałe zwycięstwo, na własnym boisku gromiąc 4:0 Spójnię Ośno Lubuskie. Wszystkie gole padły po przerwie. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Albert Cipior, bezbłędnie wykonując rzuty karne.

Pierwszej porażki doznała Sprotavia Szprotawa. Grając na wyjeździe z Pogonią Skwierzyna, do przerwy prowadziła 1:0. W drugiej części pojedynku straciła jednak dwie bramki i uległa.

Natomiast mecz Warta II Gorzów – Meprozet Stare Kurowo zakończył się wynikiem 2:2 i to był jedyny remis w tej kolejce. W szeregach gospodarzy Adrian Ratajczyk ustrzelił dublet. A goście mają na koncie komplet remisów.

Aktualna tabela IV ligi (źródło: Lubuski Związek Piłki Nożnej)