Trzy medale Michała Kiernożyckiego. Agros Żary najlepszy w Polsce!

Jedenaście uśmiechniętych osób w sportowych strojach
Lekkoatleci Agrosu Żary, pod dowództwem trenerów Dariusza i Mateusza Wiszów, przywieźli 5 medali z mistrzostw Polski młodzików Fot. MLKS Agros Żary – lekkoatletyka/Facebook
Świetnie spisali się lubuscy lekkoatleci na mistrzostwach Polski młodzików w Słubicach. Gwiazdą naszej ekipy był Michał Kiernożycki, który trzykrotnie stawał na podium, w tym dwa razy na najwyższym stopniu. A Agros Żary wygrał klubową klasyfikację medalową.

PZLA Mistrzostwa Polski U-16 – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego zakończyły się w niedzielę (24 września) w Słubicach. Reprezentanci naszego regionu wywalczyli 8 medali (4 złote, 4 srebrne), co dało trzecie miejsce w klasyfikacji województw – za Pomorskim i Mazowieckim. Na podium stawali lekkoatleci Agrosu Żary, Uczniaka Szprotawa i Lubusza Słubice. Mało tego, Agros wygrał klubową klasyfikację medalową, sięgając po trzy krążki złote i dwa srebrne!

🔥 Michał Kiernożycki (Agros Żary)

🥇 Złoty medal w biegu na 300 m – 34,50

🥈 Srebrny medal w biegu na 100 m – 11,05 (rekord życiowy)

🔥 Maria Szymczak (Uczniak Szprotawa)

🥇 Złoty medal w biegu na 600 m – 1.35,55 (rekord życiowy)

🔥 Adrianna Wasilewska (Agros Żary)

🥇 Złoty medal w rzucie oszczepem – 42,31 (rekord życiowy)

🔥 Mikołaj Płachta, Michał Homeniuk, Kacper Twardy, Michał Kiernożycki, rez. Mateusz Lewandowski (Agros Żary)

🥇 Złoty medal w sztafecie 4×100 m – 44,16 (rekord sezonu)

🔥 Bartłomiej Strzygocki (Agros Żary)

🥈 Srebrny medal w biegu na 2000 m – 5.47,96 (rekord życiowy)

🔥 Maja Walczak (Lubusz Słubice)

🥈 Srebrny medal w rzucie dyskiem – 39,16

🔥 Dawid Kujawa (Lubusz Słubice)

🥈 Srebrny medal w rzucie dyskiem – 57,29 (rekord życiowy)

Dodajmy, że mistrzostwa Polski młodzików w Słubicach zostały okraszone czterema rekordami kraju: