Dominacja i pełna kontrola. Koszykarki z Gorzowa już w półfinale

Dwie kobiety w sportowych strojach
Nora Wentzel (na pierwszym planie) zdobyła 10 punktów i zaliczyła 8 zbiórek Fot. AZS AJP Gorzów/FB
Setka nie pękła, ale koszykarki Polskiej Strefy Inwestycji Enei AJP Gorzów odniosły pewne zwycięstwo i zameldowały się w półfinale ekstraklasy. W Poznaniu prowadziły przez 39 minut i 41 sekund. Kolejnym rywalem zespołu trenera Dariusza Maciejewskiego będzie VBW Arka Gdynia.

Enea AZS Politechnika Poznań – Polska Strefa Inwestycji Enea AJP Gorzów 71:97 (11:27, 18:22, 24:29, 18:19) – stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw) 0:2

Polska Strefa Inwestycji Enea AJP: Tsineke 22 (5/6 za dwa, 3×3, 7 asyst), Jones 17 (1×3, 10 zbiórek), Telenga 13 (5/7 za dwa, 14 zbiórek), Pszczolarska 10 (2×3), Wentzel 10 (8 zbiórek) oraz Jakubiuk 17 (7/10 za dwa, 9 zbiórek), Bibby 6, Kuczyńska 2, Lebiecka 0, Śmiałek 0.

Po pierwszej kwarcie dziewczyny prowadziły już 27:11

Dominacja i pełna kontrola od pierwszej do ostatniej minuty – tak wyglądał czwartkowy (29 lutego) pojedynek w Poznaniu. Gorzowianki pierwszą kwartę wygrały 27:11, a do przerwy pozwoliły rywalkom zdobyć 29 punktów, czyli tyle, ile w pierwszym spotkaniu w drugiej kwarcie.

W walce pod tablicami nasze koszykarki zdemolowały ekipę z Poznania: 55 zbiórek (21 w ataku) – 26 (10 w ataku). Można by powiedzieć “rozbój w biały dzień”, gdyby nie to, że mecz zaczął się o 20.00. Punkty z “pomalowanego”: 52 – 30, punkty drugiej szansy: 25 – 11. Rzecz jasna oba elementy na korzyść gorzowianek.

Dariusz Maciejewski: Walczymy po raz kolejny o medal!

– Po raz szósty w ostatnich sześciu sezonach jesteśmy w Top 4 w Polsce. To dla nas bardzo duży sukces, walczymy po raz kolejny o medal! To pokazuje, że jesteśmy klubem, który od wielu lat liczy się w walce o medale mistrzostw Polski – podkreślił trener Dariusz Maciejewski.

– Myślę, że Gdynia jak i my zasłużyliśmy po sezonie zasadniczym, by zagrać w półfinale. Jeden z tych zespołów, mam nadzieję, że będziemy to my, zagra w finale i będzie to zasłużone miejsce. W półfinale spotkają się dwa bardzo dobre zespoły i czeka nas ciekawe widowisko. Cieszymy się z awansu, ale już koncentrujemy się na kolejnych wyzwaniach – dodał trener Maciejewski.

W półfinale Polska Strefa Inwestycji Enea AJP Gorzów zmierzy się z VBW Arką Gdynia. Pierwszy mecz 5 marca o 18.00 w Arenie Gorzów. Następny dwa dni później w Gdyni. Ewentualne trzecie, czyli decydujące starcie 10 marca w Gorzowie.