Nowa hala sportowa w Babimoście. Pomoże w resocjalizacji

Nareszcie. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Babimoście zyskał nowoczesną halę sportową. Wcześniej powstała bogata baza sportowa na świeżym powietrzu oraz nowoczesne internat i sama szkoła. Najnowszy obiekt kosztował 6 mln zł.

W ośrodku może przebywać ok. 70 wychowanków. Jego głównym zadaniem jest resocjalizacja młodzieży, chłopców w wieku 13-18 lat, która trafia tutaj z całego kraju. Dotychczas przez cały rok prowadzono, niezależnie od warunków atmosferycznych, zajęcia na świeżym powietrzu. Tymczasem ruch, sport odgrywają w procesie resocjalizacji bardzo dużą rolę. Jak podkreślał wicemarszałek Łukasz Porycki, zabiegi o budowę hali trwały kilkanaście lat.

Obiekt jest budynkiem wolno stojącym o kilku kondygnacjach. Na parterze umiejscowiono salę oraz zaplecze socjalno-techniczne. Na piętrze znajduje się siłowania. Hala sportowa może być wykorzystywana nie tylko do zajęć pozalekcyjnych, ale także organizacji imprez.

Uroczystość rozpoczął Dominik Urbanowicz, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Babimoście, który podziękował wszystkim zaangażowanym w tę inwestycję. Następnie głos zabrali: Witold Szuster, były dyrektor placówki (funkcję pełnił do 31 sierpnia), a także wicemarszałek Łukasz Porycki, który przekazał nowemu dyrektorowi uchwałę zarządu województwa lubuskiego w sprawie powierzenia stanowiska.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content