„Nasza Lubuska Kampania Wyborcza”. Rewers (PO) oraz Wysocki (Lewica) o kluczowych miejskich projektach w kolejnej kadencji [WIDEO]

Czy Zieloną Górę czekają zmiany? Czego miasto potrzebuje najbardziej? Co oferują mieszkańcom kandydaci z list, które są opozycją wobec obecnie rządzących miastem? Kto ma największe szanse, by pokonać Janusza Kubickiego?

Gośćmi programu „Nasza Lubuska Kampania Wyborcza” byli kandydaci do zielonogórskiej rady miejskiej: Janusz Rewers (PO) oraz Cezary Wysocki (Lewica).

 Janusz Rewers (PO)

Po rządach Janusza Kubickiego musi powstać coś w rodzaju bilansu, podsumowania, nowego otwarcia, bo myślę, że czeka tam tyle różnych niespodzianek i tzw. „trupów w szafie”, które są poukrywane. Patrząc na wydatki miasta, na zadłużenie, który sięga rzędu prawie 700 milionów… To będzie wyzwanie numer jeden. Zadaniem samorządu miejskiego jest zapewnienie opieki zdrowotnej, a miasto nawet nie wspiera znacząco szpitala. Niestety. Istotną rzeczą jest też to, że niedawno weszła w życie ustawa, która na takie miasto jak Zielona Góra nakłada obowiązek, w ciągu pięciu lat, wybudowania obiektu, który ma się nazywać Centrum Seniora 75+. I myślę, że to jest bardzo poważny problem i o to powinniśmy zadbać, bo wszyscy mamy rodziców czy dziadków, którzy wymagają szerokiej opieki. Możliwość wsparcia, opieki, wytchnienia i utrzymanie jak najdłużej w dobrym zdrowiu osób starszych jest tutaj najważniejsze. Jesteśmy bardzo starzejącym się społeczeństwem. To jest bardzo poważne i ważne wyzwanie.

Cezary Wysocki (Lewica)

Nasza ekipa Lewicy wychodzi z takim ogólnym programem, który można skwitować w takim skrócie SMS, czyli takie krótkie wiadomości. Po pierwsze „S” – to jest szkoła. Musimy zadbać o to, aby w szkole dzieci były dobrze kształcone, żeby miały dostęp do ciepłego posiłku, żeby ta edukacja była na wysokim poziomie, również po to, aby mogły zdobyć później łatwo mieszkanie. Później jest to „M”, czyli mieszkanie. Mieszkanie dla młodych, tanie, na wynajem, o które się będziemy starać. I ostatni element tego SMS-a, drugie „S” – to jest szpital po to, aby właśnie dbać o zdrowie Lubuszan,  zdrowie zielonogórzan, by w tym podeszłym wieku, gdy będą musieli zmierzyć się z chorobami, mogli w sposób godny otrzymać tam opiekę zdrowotną. I to jest nasza całość. To jest SMS, który chcemy przełożyć również na Zieloną Górę. W przyszłej radzie miasta będziemy chcieli proponować, aby miasto dotowało właśnie przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej, mieszkańcy mieli łatwy dostęp do lekarza.

Cała rozmowa:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Lubuskie ma nowych marszałków

Marcin Jabłoński ponownie został wybrany marszałkiem województwa lubuskiego. Jego kandydaturę poparło 19 radnych. Wybrano też wicemarszałków: Sebastiana Ciemnoczołowskiego i Grzegorza Potęgę. Członków zarządu mieliśmy poznać

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content