Piłkarski weekend 3-4 czerwca. Odra w III lidze. Carina lepsza od lidera (WYNIKI)

Jedenastu mężczyzn pozuje na tle boiska
Odra Bytom Odrzański awansowała do III ligi Fot. Odra Bytom Odrzański/Facebook
Odra Bytom Odrzański w sobotę awansowała do III ligi. Stało się tak, ponieważ piłkarze trenera Grzegorza Tychowskiego pokonali Pogoń Świebodzin, a tymczasem druga w tabeli Syrena Zbąszynek przegrała z Ilanką Rzepin.

Przypomnijmy, że w tym tygodniu w telewizyjnym studiu Lubuskiego Centrum Informacyjnego gościliśmy Piotra Michalewicza, prezesa Odry Bytom Odrzański. Rozmawialiśmy o perspektywie awansu do III ligi, przebudowie zespołu, konieczności trzykrotnego powiększenia budżetu klubu. Wywiad znajdziesz TUTAJ.

Tymczasem w III lidze podwójne brawa dla Cariny. Dlaczego podwójne? Przed meczem w Bytomiu piłkarze z Gubina utworzyli szpaler, którym na boisko wybiegli zawodnicy Polonii. To w ramach uznania i gratulacji za awans do II ligi. Poza tym brawa za zwycięstwo. Goście prowadzili od 18 minuty, kiedy to bramkę zdobył Denis Matuszewski. Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył Jakub Ryś. Miejscowi odpowiedzieli jednak dwoma trafieniami – drugim z rzutu karnego w 90 minucie. Ale to jeszcze nie był koniec. Wynik na 2:3 ustalił w 90+2 minucie Joao Passoni.

Zwycięstwo odniósł także Stilon Gorzów, który u siebie pokonał LKS Goczałkowice Zdrój po golu Olafa Nowaka w 47 minucie.

Bardzo ważne spotkanie przegrała, niestety, Warta Gorzów. Zespół trenera Mateusza Konefała uległ w Brzegu Stali, z którą walczy o utrzymanie. Na szczęście, ma jeszcze trzy punkty przewagi nad rywalem.

Porażki, tyle że przed własną publicznością, doznała też Lechia Zielona Góra, ulegając Pniówkowi Pawłowice. Gospodarze prowadzili po bramce Aleksandra Sadowskiego w 28 minucie, na przerwę jednak schodzili przy wyniku 1:2. W drugiej połowie było już 1:3, ale rozmiary porażki zmniejszył Rafał Dzidek w 64 minucie.