Szlifują programistyczne diamenty. Akademia Perceptus na półmetku

Fot. Tomasz Browarczyk
Najlepsi otrzymają grant na założenie własnej firmy o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Akademia Perceptus znalazła się na półmetku, teraz na uczestników czeka kilka miesięcy praktycznych zmagań. Na placu boju pozostało kilkadziesiąt osób.

Obecnie trwa 9. edycja Akademii Perceptus. W poprzednich edycjach wzięło udział kilkuset chętnych. Wiele z nich założyła własne start-upy, część znalazło zatrudnienie w zielonogórskich firmach. Tym razem również nie brakuje utalentowanych uczestników.

– Widzimy diamenty, nad którymi pracujemy. Mamy nadzieję, że w kolejnych miesiącach uda się ich odkryć więcej. Każdy ma jakiś talent, należy tylko go odkryć, a następnie szlifować – tłumaczy Tomasz Król, manager ds. Projektów i HR firmy Perceptus.

Najlepsi uczestnicy otrzymają grant na założenie firmy Fot. Tomasz Browarczyk

Do takich utalentowanych studentów należy np. Norbert Wilczyński. – Na pierwszej akademii wspólnie z kolegą wygraliśmy staż. Ostatecznie staż zamienił się w ofertę pracy. Zdobyłem bardzo dużo umiejętności. Obecnie mam w głowie projekt, który chciałbym zrealizować – mówi Norbert, który w akademii bierze udział drugi raz.

Tegoroczna edycja jest podzielona na dwie części. Ta teoretyczna właśnie dobiegła końca. Teraz pora na praktyczne zajęcia, potrwają one kilka miesięcy. – Do tej pory wykonaliśmy wiele pracy. Pokazaliśmy uczestnikom ciekawe narzędzia. Przydadzą się w wielu sytuacjach zarówno podczas nauki, jak i poszukiwania pracy – zapewnia Tomasz Król.

– Każde spotkanie wnosi dużą dawkę praktycznych informacji, dotyczących np. aplikacji przydatnych podczas prowadzenia projektów lub zarządzaniu zadaniami. Dowiedzieliśmy się, jak zabezpieczać dane oraz zakładać start-upy –  potwierdza Justyna Heler, uczestniczka akademii oraz studentka kierunku… lekarskiego.

Na uroczysty, „półmetkowy” wykład zaproszono Szymona Janiaka. To jeden z topowych głosów polskiego Linkedina według rankingu opublikowanego w Gazecie Wyborczej. Milionowe zasięgi zapewniły mu 1. miejsce w zestawieniu najbardziej opiniotwórczych inwestorów w start-upy. Współtworzył jeden z najbardziej aktywnych funduszy inwestycyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej oraz napisał bestsellerową książkę „Start-up i venture capital”.

Na zdjęciu Szymona Janiak Fot. Tomasz Browarczyk

– Niekoniecznie skupiam się na zachęcaniu do czegoś, ale pokazuje młodym jak wszystko działa od kuchni. Branża finansowania start-upów technologicznych pozostaje owiana pewną tajemnicą, bo to hermetyczne grono. Pokazanie kulisów pozwala zrozumieć studentom, kiedy mogą zacząć starać się o finansowanie swoich projektów, co muszą w tej sprawie zrobić, jak się przygotować do rozmów z inwestorami – wyjaśnia Szymon Janiak.

Nagordami w 9. edycji Akademii Perceptus jest grant na założenie własnej firmy. Nie ma on jednak postaci gotówki. Perceptus zapewni najlepszym studentom niezbędne narzędzia i miejsce do pracy, pomoc prawną, księgową oraz wsparcie merytoryczne. Programistyczne talenty mogą również liczyć na zatrudnienie w zielonogórskiej firmie.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Więcej artykułów

Wystartował nowy sejmik lubuski (FOTO)

Pierwsze posiedzenie sejmiku kadencji 2024 – 2029 za nami. Przewodniczącą została radna Anna Synowiec. I to na razie tyle. Sesja będzie kontynuowana 13 maja. Pierwszą

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Skip to content